Ostropest ochroni Twoją wątrobę!

Poznaj wspaniałe zalety i właściwości prozdrowotne jakie posiada ostropest plamisty mielony. Dowiedz się również w jaki sposób najlepiej go spożywać. W ostatnich latach ostropest przeżywa prawdziwy renesans z uwagi na coraz większą świadomość ludzi jeśli chodzi o sposób zdrowego odżywiania.

Ta niepozorna roślina, którą niezwykle łatwo włączyć do diety dzięki zmielonej formie pomoże uchronić Twoją wątrobę przed działaniem szkodliwych toksyn oraz przyspieszy jej regenerację. Co najważniejsze – w naturalny sposób.

Przywróć równowagę organizmu!

Ostropest plamisty mielony posiada wiele korzystnie wpływających na funkcjonowanie całego organizmu cech. To aktualnie jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych środków naturalnych stosowanych w celu odtruwania organizmu oraz wspomagania wątroby.

Dlaczego warto zainteresować się tym niezwykłym ziołem?

  • ostropest plamisty mielony ma silne działanie protekcyjne i pozwala przywrócić równowagę organizmu
  • zapobiega uszkodzeniom wątroby powstrzymując większość toksyn
  • stabilizuje błony komórkowe i wspomaga regenerację wątroby
  • hamuje działanie lipidów wywołujących zapalenie wątroby
  • poprawia apetyt i pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego
  • łagodzi migreny i pomaga przy silnych bólach menstruacyjnych

Jak włączyć go do swojej diety?

Ostropest plamisty najczęściej dodawany jest jako przyprawa do sałatek, jogurtów, płatków śniadaniowych oraz owsianek. W praktyce jednak jego neutralny smak sprawia, że może stać się dodatkiem niemal każdej potrawy. Można nim także posypywać kanapki i zwiększyć ich wartość odżywczą.

Jak używać ostropestu mielonego?

Zmielone nasiona ostropestu nie posiadają żadnego konkretnego smaku, dzięki czemu można zjeść je na surowo popijając wodą lub herbatą. Doskonale sprawdzi się również jako dodatek do potraw, gdyż ostropest będzie praktycznie niewyczuwalny w sałatkach, porannych płatkach śniadaniowych lub daniach obiadowych.

Można go także mieszać z twarogami lub dodawać do sosów czy warzyw gotowanych na parze. Dzięki temu, że występuje w formie zmielonej, nie trzeba martwić się o rozdrabnianie ziaren. Łatwo można więc wykorzystać je do przyrządzenia naparu. Dwie łyżeczki ostropestu należy jedynie zalać gorącą wodą aby skorzystać z jego zdrowotnych właściwości.

Goleniowianin prosi o POMOC !

(red.)

Dodaj komentarz