Bilans minionego weekendu na drogach powiatu goleniowskiego

Trzy prawa jazdy zatrzymane za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Sześciu nietrzeźwych kierujących oraz dwóch na zakazie. To wynik z weekendowych służb policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie

O tym, że bezpieczeństwo na drodze to jeden z głównych priorytetów goleniowskich policjantów nikogo nie trzeba przekonywać. Mundurowi sukcesywnie eliminują z ruchu kierujących, którzy w sposób rażący łamią obowiązujące przepisy. Podczas codziennych służby funkcjonariusze dbają, aby na drogach powiatu goleniowskiego było bezpiecznie. Pomimo licznych apeli i działań profilaktycznych nadal trafiają się kierujący, którzy w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy, narażając tym samym życie i zdrowie nie tylko własne ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegły weekend mundurowi nie narzekali na brak pracy. Już w piątkowe południe po godz. 11:00 policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy ujawnili 52-letniego cyklistę , który na podróż rowerem wybrał się z prawie 2 promilami alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący trafił w ręce mundurowych przed północą w miejscowości Szczytniki. 50-letni kierujący  Citroenem Berlingo miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie 2:00 nowogardzcy policjanci ujawnili 25-letniego kierującego VW Sharan znajdującego się pod wpływem środków odurzających. A tuż po godzinie 15:00 w Korytowie zatrzymali 40-letniego motorowerzystę z 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę o godz. 4:34, policjanci z goleniowskiej patrolówki zatrzymali 62-letniego kierującego Skodą. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Bilans niechlubnej listy zamknął 57-letni kierowca Nissana, który na przejażdżkę samochodem wybrał się  mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Ponadto, mundurowi ujawnili 2 kierujących samochodem pomimo orzeczonego zakazu.

O losie lekkomyślnych kierujących zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi  od 5 lat pozbawieniu wolności.

 

Podczas weekendowych służb policjanci z Wydziału Ruch Drogowego ujawnili trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanych przekroczyli prędkości 50 km/h.

Pierwszy kierujący z „ciężką nogą „ został ujawniony w piątkowy wieczór w Tarnówku. 22-letni kierowca Forda w terenie zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechał 97 km/ h.

Drugi kierowca został zatrzymany przez policjantów w Budzieszowicach. 31-letni kierowca  Opla w obszarze zabudowanych jechał z prędkością 102 km/h.

Ostatni „śpieszący się” kierowca został ujawniony przez policjantów ruchu drogowego przed 8:00 w Żarnówku.  26-letni kierowca BMW w ternie zabudowanych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 102 km/h.

Na konto kierujących trafiły mandaty i punkty karne. Dodatkowo utracili oni prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych!

 

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz