Ich charakter i wola walki jest nie do przecenienia

Ich charakter i wola walki jest nie do przecenienia … 

Na stadionie OSiR-u, na przeciw siebie, stanęły dwie drużyny, które reprezentują całkiem inne szczeble rozgrywek piłkarskich.

Leśnik Kliniska to zespół grający na co dzień w A klasie, natomiast Niedzielne Chłopaki to zespół grający w Goleniowskiej Lidze Mistrzów zespołów ośmioosobowych.

Spotkanie rozpoczął się od badania możliwości jednej jak i drugiej drużyny, w którym bardzo dobre wrażenie robił zespół Niedzielnych Chłopaków. Mimo, iż zespół Leśnika gra na co dzień po jedenastu zawodników i na tym stadionie rozgrywa swoje mecze, nie prezentował się lepiej niż Niedzielni. Śmiemy twierdzić, iż były momenty, w których zawodnicy zespołu Niedzielnych grając szybką, prostą piłkę do tzw. klepki – typu przyjął, oddał – wychodzili na czyste pozycje.

Jednak doświadczenie wzięło górą i zespół Leśnika, po pierwszej połowie, schodził na przerwę z dwu bramkową zaliczką na drugą połowę.

W meczu tym zespół Niedzielnych Chłopaków testował różne warianty ustawień, gdyż jak wiadomo w Lidze Goleniowskiej gra się po ośmiu zawodników.

Drugą połowę Niedzielni zaczęli z innym ustawieniem, co nie do końca się sprawdziło w pierwszych piętnastu minutach. Zaczęły się więc roszady i zmiana taktyki oraz ustawień na boisku. Gra nabrała rumieńców.

Mimo, iż zespół Leśnika wygrał to spotkanie 3:2,  jak można łatwo policzyć, druga połowa zakończyła się zwycięstwem Niedzielnych Chłopaków, których charakter i wola walki jest nie do przecenienia.

Niedzielne Chłopaki na ogólnopolskim turnieju w Ustce

(red.)

Dodaj komentarz