Program „Finansoaktywni” – zgłoszenia tylko do 6 maja br.
.
  • Już prawie 600 zgłoszeń wpłynęło w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”.
  • Nadal można wypełnić formularz zgłoszeniowy i otrzymać materiały edukacyjne w wersji elektronicznej.
  • Prace konkursowe przyjmowane są do 6 maja 2024 r.
  • Program „Finansoaktywni” jest skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

Liczba zgłoszeń do IX edycji „Finansoaktywnych” szybko rośnie. W tegorocznej misji bierze udział prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 1800 klas z całej Polski. Prawie połowa zgłoszeń wpłynęła od nauczycieli matematyki, a blisko 25% lekcji o podatkach zostanie przeprowadzonych podczas godzin wychowawczych.

O programie

Celem tegorocznej edycji programu „Finansoaktywni” jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat znaczenia podatków w naszym życiu codziennym. Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych będą mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami podatków oraz zrozumieć mechanizmy ich funkcjonowania. Ponadto dowiedzą się jak podatki wpływają na kształtowanie budżetu państwa. Poprzez analizę uchwał budżetowych swoich gmin, przekonają się, że dochody z podatków mają też bezpośredni wpływ na rozwój ich lokalnych społeczności.

Jak wziąć udział w programie?

Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele szkół podstawowych (klas V-VIII) z całej Polski. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie finansoaktywni.pl. Po jego przesłaniu otrzymają bezpłatny zestaw edukacyjny, który pomoże im przeprowadzić lekcje o podatkach.

W pierwszym etapie programu nauczyciele prowadzą lekcje w swoich klasach, wykorzystując przygotowane materiały edukacyjne, jednocześnie zachęcając uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Następnie zespoły, składające się z maksymalnie trojga uczniów, mają za zadanie przygotować prace konkursowe, czyli krótkie filmy trwające maksymalnie 3 minuty, dotyczące zagadnień związanych z podatkami. Gotowe projekty nauczyciele będą mogli zgłaszać do 6 maja 2024 r. poprzez formularz dostępny na stronie finansoaktywni.pl. Dziesięć zwycięskich drużyn zostanie zaproszonych na dwudniową wycieczkę do Warszawy (12-13 czerwca 2024 roku), gdzie będą na nich czekać liczne atrakcje, w tym zwiedzanie stolicy. Zwycięzcy wezmą też udział w uroczystej gali finałowej, podczas której będą mieli okazję zaprezentować swoje prace i odebrać nagrody.

Weź udział w IX edycji Finansoaktywnych i wyrusz z nami w misję!

Szersze informacje  na Facebooku: facebook.com/Finansoaktywni

Dodatkowych informacji o Programie udzielą:

Katarzyna Świąder – Ministerstwo Finansów, e-mail: [email protected], tel. 532 541 066
Sylwia Sobieszek – Ministerstwo Finansów, e-mail: [email protected], tel. 538 507 007
Zuzanna Karasiewicz – e-mail: [email protected], tel. 668 132 412

 

(red.)

 

Inny ciekawy artykuł

 

Pierwsze odejścia z goleniowskiego magistratu

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz