Handlował amfą, stanie przed sądem

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie bez wymaganego przepisami zezwolenia znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości 58,001 gram oraz środków odurzających w postaci marihuany w ilości 7,597 gram, a także odpłatnego i nieodpłatnego udzielania narkotyków innym osobom , tj. o czyny z art. 62 ust. 2, art. 59 ust. 1 i art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz odpłatne i nieodpłatne udzielanie ich wielu osobom. W dniu 21 września 2021 r. funkcjonariusze Policji podczas przeszukania mężczyzny ujawnili przy nim znaczną ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości 58,001 gram oraz środków odurzających w postaci marihuany w ilości 7,597 gram, a nadto w mieszkaniu należącym po podejrzanego usytuowanego w Nowogardzie ujawnili dwie elektroniczne wagi do ważenia narkotyków. W toku prowadzonego śledztwa ustalono ponadto, że podejrzany udzielił odpłatnie narkotyków co najmniej 9 osobom, a nadto nieodpłatnie co najmniej 3 osobom.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był uprzednio karany sądownie.

Za przestępstwo z art. 62 ust. 2 i art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, a za przestępstwo z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

1. Foto: freepik.com

2. Foto: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

Dobrowolnie poddał się karze

 

 

Dodaj komentarz