Hucpa polityczna z pożytkiem dla przyrody

“Pomorze Zachodnie – Zielony Region” Pod takim hasłem Marszałek Olgierd Geblewicz zainicjował akcję w ramach, której około 300 platanów, kasztanów i surmii oraz 5,5 tysiąca krzewów zostanie posadzonych w 15 miejscowościach województwa. Akcję zainaugurował w Goleniowie marszałek Olgierd Geblewicz. Nowe nasadzenia pojawiły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz w centrum miasta, na Plantach. Sadzonki trafiły również do Szczecina, Polic, Stargardu, Pyrzyc, Dębna.

Wielkie sadzenie drzewek to mocny jesienny akcent Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim. Samorząd województwa zakupił 300 sadzonek trzech gatunków: platan klonolistny, kasztan zwyczajny, surmia oraz ok. 5500 tui. Rośliny trafią do 15 gmin w całym regionie. Pierwsze platany i tuje zostały posadzone przez marszałka Olgierda Geblewicza i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Goleniowie.

Akcja sadzenia drzew w Goleniowie odbyła się w dwóch lokalizacjach – w SP 5 przy ul. Norwida oraz na Plantach, nieopodal ul. Konstytucji 3 Maja.

To dopiero początek zadrzewiania zachodniopomorskich miast i miasteczek. Kolejna tura akcji z sadzonkami zaplanowana jest w połowie listopada. Drzewka pojadą jeszcze do Kołobrzegu, Choszczna, Szczecinka, Darłowa, Wałcza, Połczyna-Zdroju, Koszalina, Białogardu, Świnoujścia.

Zakup sadzonek jest kontynuacją projektu „Pomorze Zachodnie – Zielony Region”, realizowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

(red.)

Ciekawy artykuł

Polecany artykuł

Drzewa się nie skarżą. Komentarz aktualny goleniow.net

 

Dodaj komentarz