Sprawa dotyczy sprywatyzowania stołówek w Gminie Goleniów i przerzucenia całości kosztów za wyżywienie dzieci na rodziców. O problemie pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu.

Pani Kochan została poproszona o zbadanie sprawy.

Zgodnie z sugestią wystąpiła o zajecie stanowiska Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Burmistrza.

Odpowiedz od Burmistrza nie zaskoczyła nikogo. Burmistrza nadal brnie w narrację, iż nie ma sobie nic do zarzucenia w tej kwestii i że jego postępowanie jest zgodne z prawem.

Ministerstwo Edukacji Narodowej natomiast stoi na zupełnie innym stanowisku. Z pisma przekazanego Pani Kochan jasno wynika, że rodzic którego dziecko korzysta z wyżywienia w placówce publicznej ma ponosić jedynie koszt w sadu do kotła. Prawo nie rozgranicza również czy stołówkę prowadzi gmina czy podmiot zewnętrzny. Ktokolwiek by to nie był, Gmina ma dopłacać i koniec.

Ponieważ Pani Senator odmówiła wystąpienia w tej sprawie do Regionalnej Izby Obrachunkowej przyjmując tezę Pana Krupowicza za jedyną słuszną, poproszona została przez Panią Kamilę Piwowarską – Prezesa Stowarzyszenia “Trzy Rybki” o konfrontację przed kamerą.

” … nie ma problemu. Niech bierze Krupowicza, siebie i innych swoich ekspertów. Ja nie potrzebuję nikogo i niczego poza własną głową aby stanąć z nimi oko w oko przed kamerą, nawet na żywo, i prowadzić merytoryczną rozmowę. Wiem, że mam rację. To, że nikt nie chce wystąpić do RIO o przeprowadzenie skrupulatnej kontroli w przedstawionej sprawie, to że Rada Miejska pieści się z tematem od Marca 2021r. utwierdza mnie jeszcze mocnej w przekonaniu, że racja leży po mojej stronie. Przecież gdyby to Burmistrza ją miał ta sprawa już dawno wrzucona byłaby miedzy akta, a moja skarga uznana za bezskuteczną ” – mówi Pani Kamila Piwowarska.

” Ja cały czas czekam na to, aż Pani Kochan nabierze odwagi, podejdzie do tematu odpowiedzialnie i stanie ze mną oko w oko.” – dodaje pani Prezes.

Póki co Pani Senator nie ma czasu udzielić wywiadu w tej sprawie, a szkoda …

 

( red.)

 

 

Dodaj komentarz