Stepniccy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych rowerzystów

Policjanci z Posterunku Policji w Stepnicy podczas piątkowej służby ujawnili aż 5 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista wybrał się na przejażdżkę rowerem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Wobec wszystkich kierujących policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Grozi im kara aresztu albo grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Pomimo wielu działań podejmowanych przez policję problem kierujących na „podwójnym gazie” nadal istnieje. Dotyczy on nie tylko kierujących samochodami ale też rowerzystów. Osoba nietrzeźwa na drodze to poważne zagrożenie dla niej samej jak wszystkich innych uczestników ruchu.

Wczoraj (12.06.2020 r.),policjanci stepnickiego posterunku, podczas zaledwie godziny ujawnili aż 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy rowerzysta wpadł w ręce policjantów w miejscowości Żarnowo. Badanie 38-letniego mieszkańca Gminy Stepnica na stan trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Na kolejnych cyklistów „ na podwójnym gazie” mundurowi nie musieli długo czekać. W ciągu zaledwie godziny patrolowania stepnickich dróg, policjanci ujawnili kolejnych 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Rekordzistą niechlubnej listy okazał się być 52-letni mężczyzna, który na przejażdżkę rowerem wybrał się mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wobec wszystkich rowerzystów skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi im kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących.

Pamiętać należy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Anna Dyga

2 thoughts on “Stepniccy policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu nietrzeźwych rowerzystów

Dodaj komentarz