Nie wyrzucaj świątecznego jedzenia, tylko oddaj potrzebującym” – apeluje Pani Kamila Piwowarska – inicjator i opiekun Lodówki Społecznej w Goleniowie.

Jeżeli komuś coś zostało ze świąt, zrobiliście za dużo i widzicie, że może się zmarnować to proszę zapakujcie szczelnie to jedzenie, opiszcie co to jest, kiedy zostało przygotowane i zanieście do Lodówka Społeczna Goleniów ul. Jana Pawła II 25 – plebania kościoła św. Katarzyny – tu nic się nie marnuje, a potrzeby nawet po świętach są spore o czym świadczy ogromna rotacja żywności jaką ja mam przyjemność na co dzień obserwować – dodaje Pani Kamila.

Certyfikowane Oleje CBD najwyższej jakości – Sklep Konopny Listek Goleniów ul. J. Matejki 3B

Żywność można zostawić w lodówce lub przy takich temperaturach, na regale ustawionym bezpośrednio koło niej.

Polacy najczęściej wyrzucają na śmietnik pieczywo i owoce. W ten sposób marnują mnóstwo jedzenia, które – jak się okazuje – możne kogoś uszczęśliwić Teraz te i inne produkty częściej lądują w lodówkach społecznych. które są coraz bardziej popularne.

Zachęcamy do tego, aby nie wyrzucać jedzenia świątecznego do śmieci. Tylu mieszkańców naszego miasta boryka się z różnymi trudnościami życiowymi, że takie przekazanie żywności to dla nich kolejna forma wsparcia, dla nas natomiast poczucie spełnienia dobrego uczynku.

Pokaż mi swoją toaletę… Czyli porządek Biedronki

 

(red.)

Dodaj komentarz