Jest nam miło oznajmić, że będziemy reprezentować Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Tyumen (Rosja, zachodnia Syberia). Obok nas na festiwalu w Rosji zaprezentują się zespoły z: Brazylii, Czech, Słowenii, Egiptu, Malezji, Niemiec, Estonii, Litwy oraz Grecji. Jesteśmy jedynym reprezentantem naszego kraju i to nasza pierwsza wizyta w Rosji w historii teatru.

Wylatujemy na Syberię we środę (30 X) z Kaliningradu i będziemy tam przebywać do 6 listopada. Zaprezentujemy tam spektakl “Hej, Ty” w reżyserii Marka Kościółka i Anny Giniewskiej. Przedstawienie to zdobyło już pięć nagród na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych w kraju. Ostatnio (14-16 X) otrzymaliśmy II nagrodę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niesfornych w Teresinie, gdzie w jury zasiadał m.in prof. Lech Śliwonik. Poza tym zostaliśmy zakwalifikowani na Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich “Windowisko” w Gdańsku (15-17 XI).

W naszym autorskim spektaklu grają: studentka Akademii Sztuki w Szczecinie – Nikola Palej oraz maturzystka Zespołu Szkól nr 1 w Goleniowie Aleksandra Czubińska.

Nasz Apel

Jednocześnie apelujemy o wsparcie naszych działań i wyjazdu na Festiwal do Rosji. Nasza grupa z powodu planu naprawczego zastosowanego w Gminie Maszewo nie otrzymuje w tym roku i nie będzie otrzymywał przez kolejne lata wsparcia finansowego od swojej gminy. Wszystkie koszty związane z naszą działalnością pokrywamy z prywatnych źródeł.

Wsparcia można nam udzielać nam na konto Stowarzyszenia
z dopiskiem “Festiwal w Rosji”. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim naszym przyjaciołom, i tym, którzy nam dopingują od lat.

Wszelkich informacji w tym temacie udzielamy pod adresem e-mail: [email protected]

Stowarzyszenie Teatr Krzyk
Ul. Wojska Polskiego 8
72-130 Maszewo
Nr rachunku: 211240 3839 1111 0010 14741170

Teatr Krzyk

 

 

Dodaj komentarz