Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie przestępstwa spowodowania ciężkich obrażeń ciała tj. o czyn z art. 156 §1 kk.

Śledztwo prowadzone było przez Komendę Powiatową Policji w Goleniowie.

W toku postępowania ustalono, iż w dniu 21 października 2023r. w godzinach wieczornych, podejrzany przebywając na terenie targowiska przy ul. Zielona Droga w Goleniowie podczas awantury dotyczącej zakupu alkoholu, zadał pokrzywdzonemu cios pięścią w głowę, powodując jego upadek na brukowane podłoże i utratę przytomności. Po odzyskaniu przytomności pokrzywdzony, przy pomocy kolegów został odwieziony do miejsca zamieszkania. Następnego dnia stan pokrzywdzonego znacznie się pogorszył. Po przewiezieniu pokrzywdzonego do szpitala stwierdzono u niego obrażenia w postaci złamania kości potylicznej, stłuczenia i obrzęku w prawym płacie skroniowym mózgu oraz ostrego krwiaka podtwardówkowego  mózgu. W Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie wykonano zabieg ratujący życie w postaci  kraniotomii z ewakuacją krwiaka podtwardówkowego.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany (lat 33 ) częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Uprzednio nie był karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 156§1 pkt 2  kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

 

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

foto : unsplash.com – Engin Akyurt

 

Wcześniejszy artykuł

 

Posiadał w domu amfetaminę, klofedron, ecstasy i ziele konopi

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz