IMGW opublikował aktualizację ostrzeżeń meteorologicznych

IMGW opublikował aktualizację ostrzeżeń meteorologicznych …

W dziesięciu województwach obowiązują alarmy drugiego stopnia, a to oznacza, że burze znów będą szczególnie groźne. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 do 55 litrów na metr kwadratowy, opady gradu oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Najgroźniejsze zjawiska będą występowały punktowo. Ostrzeżenia obowiązują dziś do godz. 22 tego samego dnia.

-Wodociągi Zachodniopomorskie odpowiadające za dostarczanie wody w 29 gminach w Województwie Zachodniopomorskim. – Pracownicy pełnią dyżur w ramach pogotowia wodno – kanalizacyjnego. W przypadku awarii na skutek niebezpiecznych zjawisk pogodowych będą reagować – mówi Łukasz Szeląg, rzecznik prasowy Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie.

Przebywanie na otwartej przestrzeni podczas burzy znacznie zwiększa ryzyko porażenia piorunem. W miarę możliwości powinno się tego unikać. Przed nadchodzącą burzą warto zabezpieczyć luźne przedmioty na podwórku, które mogą zostać porwane przez wiatr, co może stanowić dodatkowe zagrożenie.

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz