Na wspomnienie tamtych tragicznych  wydarzeń prezentuję wiersz dostarczony do naszej redakcji 1 dzień po tej tragedii przez autora.

Kaczor

kaczorem Go nazywali

kpili z Jego postury i potknięć

dziennikarze, politycy i obywatele wyśmiewali

i nadszedł ten tragiczny dzień

nastała cisza, świat nie wierzył

i trzeba było jego śmierci

by zmienili się dziennikarze, politycy i obywatele

dziś już nikt się nie śmieje

naród płacze…

chichot historii

Katyń odmieniony i po dwakroć naznaczony

Polską krwią ……

dziś wielkim Go nazywają

cenią go za szczerość i dobroć, chwalą zasługi

oponenci pochylają głowy

mówią, że zmieni się państwo, zmienią ludzie

oby w tych zmian trudzie

słońca Peru chciały to zrozumieć

Adam Buła

http://goleniow.net.pl/news.php?extend.2329

P.S.
Czy słońca słońca Peru zrozumiały i wyciągnęły wnioski z ówczesnej sytuacji? Oceńcie Państwo sami . To co wówczas się stało na chwilę zatrzymało falę nienawiści rozpętaną przez kręgi związane z Platformą Obywatelską, ale tylko na chwilę. Moim zdaniem,  absolutnie nie wyciągnęli ci ludzie wniosków i nie zrozumieli niczego. Do tej grupy dołączyli pełni nienawiści i skorzy do niszczenia Państwa Obywatele RP, KOD i o zgrozo tzw. Kasata Sędziowska. Kolejne tragiczne wydarzenia, powodzie, epidemia koronawirus, zamiast łączyć ich z narodem, powoduje w tej grupie podniecenie z możliwości wykopania oponentów na bazie ludzkich tragedii. Wciągają w swoje gierki społeczeństwo i nimi manipulują,  zwłaszcza to widać w mediach. Teraz kiedy większość Polaków drży o własne zdrowie i życie, ich jedyny cel to ponownie dorwać się do koryta choćby po trupach Smoleńska , powodzi i  koronawirusa. Hejterzy wmawiają ludziom, że tamci to źli. KTÓRZY TAMCI? Ci co robią wszystko aby zapobiegać tragediom i ich skutkom,  czy ci co żywią się krwią tragicznie zmarłych i pastwią się nad oponentami w imię ich partykularnych interesów? Albo społeczeństwo nauczy się negować takie destrukcyjne postawy albo dojdzie do ogromnej tragedii narodowej.

Oby nie.

W ten czas zwycięstwa Jezusa nad śmiercią i wielkiego świętowania przez katolików tego wydarzenia, pod rozwagę Państwa piszę te słowa.

Andrzej Bugajski

Poniżej link do listy wtedy zmarłych tragicznie osób

 

Dodaj komentarz