11 listopada można obchodzić na różne sposoby. Nasza redakcja proponuje aby osoby znane z udziału w życiu społecznym podzieliły się swoimi poglądami na ten temat.

Kolejną osobą, która zechciała zabrać głos w temacie refleksji nad Świętem Niepodległości  jest Pan Andrzej Różański – Radny Rady Miejskiej w Goleniowie.

 

Po 123 latach niewoli, okupacji i bycia pod zaborami nasza ojczyzna odzyskała  NIEPODLEGŁOŚĆ i suwerenność.  Każdy z nas powinien być wdzięczny tym, dzięki którym dziś Ty i ja możemy żyć w pokoju i wolności.

Dla mnie patriotyzm i poczucie POLSKOŚCI ma ogromne znaczenie. Swoje uczucia względem ziemi naszych ojców staram, się każdego dnia przekładać na pracę samorządową, na służbę mieszkańcom naszej gminy. Tak właśnie pojmuję miłość do naszego kraju.

Praca na rzecz lokalnej społeczności, naszej małej ojczyzny to codzienne oddawanie czci, szacunku i honoru wszystkim tym, którym zawdzięczam możliwość życia w wolnej Polsce. To mój hołd, mój obowiązek.

Z okazji Dnia Niepodległości życzę wszystkim Polkom oraz Polakom, abyśmy godnie potrafili cieszyć się z danej nam wolności.

Andrzej Różański

Radny Rady Miejskiej w Goleniowie

11 Listopada słowami Burmistrza Banacha

Dodaj komentarz