W rocznicę jego tragicznej śmierci, przypominamy sobie o …

Wczoraj 25.05.2024r. mieszkańcy naszej gminy spotkali się pod pomnikiem RTM. Witolda Pileckiego aby uczcić pamięć jednego z najodważniejszych i najbardziej szlachetnych Polaków.

Jak powiedział nam radny Rady Miejskiej w Goleniowie Arkadiusz GuziakW rocznicę jego tragicznej śmierci, przypominamy sobie o jego niezłomnej walce o wolność i godność człowieka.

Witold Pilecki był nie tylko żołnierzem i bohaterem, ale także symbolem odwagi i poświęcenia. Jego misja dobrowolnego udania się do Auschwitz i stworzenia tam ruchu oporu jest jednym z najbardziej heroicznych czynów w historii. Przez swoje działania udowodnił, że nawet w obliczu najgorszego zła, człowiek może pozostać wierny swoim wartościom.
Dziś, oddając hołd jego pamięci, przypominamy sobie, jak ważne są wolność, prawda i odwaga. Niech postawa Witolda Pileckiego będzie dla nas wszystkich inspiracją do działania na rzecz dobra i sprawiedliwości. Jego życie i ofiara uczą nas, że warto walczyć o wartości, w które wierzymy, nawet jeśli kosztuje to najwyższą cenę.
Niech pamięć o Witoldzie Pileckim żyje w naszych sercach i umysłach, jako wieczne przypomnienie o sile ludzkiego ducha i niezłomności w obliczu tyrani – dodaje radny A. Guziak.

 

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz