JUWENALIA SZCZECIN 2024

Koncerty w ramach szczecińskich Juwenaliów odbędą się w tym roku w dniach 16, 17 oraz 18 maja. Na Łasztowni zaprezentuje się prawdziwy gwiazdozbiór i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Bilety są dostępne w przedsprzedaży na Biletomat.pl.

 W czwartek 16 maja główną gwiazdą dnia jest zespół Kult. To prawdziwa legenda polskiego rocka, a na tekstach Kazika Staszewskiego wychowują się kolejne pokolenia fanów. Kult wraca na szczecińskie Juwenalia po długich 14 latach przerwy i po raz pierwszy zagra na Łasztowni. Z kolei po raz drugi na scenie nad Odrą zaprezentuje się Igo, jednak poprzedni występ w roku 2018 odbywał się jeszcze w duecie z Bass Astral. Od tego czasu wokalista podąża solową ścieżką, zdążył m. in. trzykrotnie zameldować się w składzie orkiestry Męskiego Grania i udowodnić, że ma prawdziwe supermoce. Trzecią gwiazdą pierwszego dnia Juwenaliów jest Margaret. Utalentowana artystka wystąpi premierowo z najnowszą płytą „Siniaki i cekiny”, jednak z pewnością usłyszymy także niejeden dobrze znany hit.

W piątek 17 maja scenę na Łasztowni przejmują polscy raperzy. Jednymi z najbardziej wyczekiwanych są premierowe koncerty Guziora oraz Otsochodzi. Obaj wydali tej wiosny nowe krążki, a dodatkowo nie odwiedzali Szczecina zbyt często w ostatnich latach. Wystąpią także Avi i Szpaku, czyli autorzy jednych z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w całym roku 2023. Wszystkie ich występy w ostatnich miesiącach wyprzedają się do ostatniego miejsca, a fani znakomicie przyjęli ich ogłoszenia na juwenaliowych social mediach. Podobnie było z ReTo i Young Multim, którzy tak jak wszyscy pozostali raperzy wystąpią dla szczecińskich studentów po raz pierwszy. Ostatnim z piątkowych headlinerów jest Słoń. Szef Brain Dead Familia słynie z energetycznych koncertów na których publiczność bawi się jak na metalowych festiwalach lub… undergroundowym techno. Przyglądając się temu zestawowi artystów nie mamy wątpliwości, że 17 maja czeka nas prawdziwe trzęsienie ziemi!

Ostatni dzień koncertów w sobotę 18 maja to występ dwóch niezwykle popularnych wykonawców. Daria Zawiałow i Kwiat Jabłoni wyprzedawali swoje halowe koncerty na pniu, a płyty “Dziewczyna POP” i “Pokaz slajdów” okupowały listy sprzedaży. Szansa by zobaczyć taki zestaw jednego dnia w przepięknych okolicznościach na szczecińskiej Łasztowni wydawała się minimalna. Od czego jednak są organizatorzy Juwenaliów! Oprócz Darii Zawiałow oraz Kasi i Jacka Sienkiewiczów w sobotę 18 maja zagrają również Catz ‘N Dogz. To oficjalni ambasadorzy Szczecina i jedni z najpopularniejszych artystów pochodzących z naszego miasta. Greg i Voitek to szalenie utalentowani twórcy muzyki elektronicznej, którzy podczas występów plenerowych chętnie częstują publiczność tanecznymi editami znanych utworów. To będzie prawdziwy wielki taneczny finał trzydniowego festiwalu na Łasztowni!

Bilety na koncerty są dostępne na platformie Biletomat.pl. Wejściówki studenckie są ważne wyłącznie za okazaniem aktualnej legitymacji studenckiej lub doktoranckiej. Wszyscy pozostali powinni posiadać bilety normalne. Wstęp na teren koncertów będzie możliwy od godziny 18:00. Szczegółowa rozpiska godzinowa koncertów będzie opublikowana na stronach organizatora wkrótce.

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz