PLK – komunikat prasowy. Silny wiatr – na torach pracują służby techniczne

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. : Silny wiatr – na torach pracują służby techniczne

Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w nocy wykonały jazdy patrolowe na ponad 3000 km linii. Usuwanie drzew, usterek i przedmiotów z torów zapewnia przejezdność na większości tras w kraju.

Na godzinę 10:00 służby techniczne pracują w miejscach gdzie jest obniżona sieć trakcyjna lub powalone drzewa. Zaangażowanie służb jest największe w pasie północno-zachodnim m.in. na trasach Słupsk – Sławno, Chojnice – Piła, Szczecinek – Runowo Pomorskie, Stargard – Białogard, Białogard – Koszalin, Koszalin – Kołobrzeg.

O zmianach pasażerowie są informowani tak szybko jak to jest możliwe. Informacje są przekazywane na stacjach i przystankach oraz za pośrednictwem strony www.portalpasazera.pl. Prosimy o bieżące sprawdzanie rozkładu jazdy.

Na torach na czas wiatrów wprowadzono dodatkowo 19 lokomotyw osłonowych. Może pracować 175 drużyn szybkiego reagowania. Do naprawy sieci trakcyjnej przewidziano 65 pociągów sieciowych. W akcjach może uczestniczyć 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

Zarządca infrastruktury jest w stałym kontakcie z przewoźnikami, aby zapewnić jak najlepsze podróże w zmieniającej się sytuacji.

(red.)

 

 

Zdjęcie James Stokes on Unsplash

 

Inny artykuł

SM Osada – LIST DO REDAKCJI

Dodaj komentarz