W tym muzeum możecie dotknąć historii “na prawdziwo” …

Zawsze otwarte dla tych starszych, jak również dla tych najmłodszych. Muzeum Ziemi Goleniowskiej prowadzone przez Pana Jarka Jancelewicza to miejce, które powstało z prawdziwej misi i ogromnej pasji człowieka, który ponad wszystko ukochał historię naszego miasta.

Jak czytamy na stronie Muzeum; od ponad roku -Muzeum Ziemi Goleniowskiej- działa w nowej siedzibie.

Dzięki inicjatywie pani burmistrz Anity Jurewicz nowe miejsce cieszy się większym zainteresowaniem i mogę ,”zgarniać ludzi z ulicy” Co niedzielę muzeum odwiedzają liczni goście, zarówno mieszkańcy jak i turyści. nie brakuje również gości z zagranicy – mówi założyciel oraz kustosz muzeum pan Jarosław Jancelewicz.  – Chciałbym, aby to nie było moje, tylko nasze muzeum – dodaje.

Co możemy zobaczyć w muzeum?

Praktycznie wszystko, co związane jest z Goleniowem lub pochodzi z tych okolic.  Stare przedmioty, pieniądze pochodzące nawet z XIV wieku.

Oprócz rekwizytów, w muzeum drzemie również wiedza zawarta w notatkach, listach, zdjęciach, pocztówkach, dokumentach ze spraw sądowych, zażaleniach itp., gazetach, książkach.

Muzeum, przy ul. Barnima 1 otwarte jest w niedzielę od godz. 11.00 do 17.00 dla wszystkich odwiedzających.

Wycieczki szkolne proszone są natomiast o kontakt pod nr tel: 517 208 303.

Przyjdź, zobacz, dotknij i posłuchaj niesamowicie ciekawych historii związanych z ludźmi, którzy żyli tu przed nami oraz naszym miastem!
I uważaj na beczkę! Mieszka w niej tarantula!

  • Źródło foto – Muzeum Ziemi Goleniowskiej

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz