Niektóre kolory mają niezwykłą moc – z cyklu Beata ubiera …

 Odpowiedni kolor noszonego blisko twarzy ubrania czy dodatku może tuszować oznaki zmęczenia, nadawać twarzy promienny wygląd, a nawet odmłodzić. Ponadto badania dowodzą, że kolory wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie. Już w starożytności stosowano chromoterapię, czyli terapię kolorem. Istnieje coś takiego jak psychologia kolorów – zjawisko wykorzystywane w aranżacji i dekoracji wnętrz, ale także w ubiorze i stylizacji.
Wpływ kolorów na nasze życie ma źródła w podświadomości i w organicznej reakcji organizmu. Jedne, m.in. czerwień, żółć, pomarańcz działają pobudzająco, przyspieszając metabolizm i angażując do działania, a inne, jak zieleń czy błękit wpływają na nas kojąco i wyciszająco. Kolory mają ogromne znaczenie również w kulturze i tradycji. Każda z kultur tworzy własne ich znaczenia.
Dzisiaj poniedziałek. Dla niektórych z nas trudny dzień. Dla mnie poniedziałek to nowe rozdanie w nowym tygodniu mojego życia ! Dzisiaj będzie o czerwonym.
W niektórych kulturach to kolor szczęścia czerwony to kolor ognia, władzy, odwagi, pasji i namiętności. To barwa działająca pobudzająco, zmuszająca do działania i do podejmowania szybkich decyzji. Osoby noszące czerwień zwracają na siebie uwagę. Ubierając czerwień pod wpływem nastroju dodajemy sobie energii i pewności siebie.
Po za tym, mówi się o tym, że kiedy człowiek ma słabszy dzień, brakuje mu motywacji do działania, jest najzwyczajniej w świecie zmęczony to dobrze jest założyć coś, co doda mu energii (choć na chwilę lub na pierwszy rzut oka).
Najprościej rzecz ujmując, to właśnie ubranie j „uskrzydla” . Ubranie zakładane na ciało nie tylko je okrywa, ale także niejako nim steruje…
To, w jaki sposób się ubierasz i jak się w danym ubraniu czujesz, wpływa na Twoją samoocenę.
Ubrania, jak i cały nasz wygląd zewnętrzny, mają być jedynie dopełnieniem nas samych, tego co nam w duszy gra.
Więc niech nam cudnie gra, Kochani !
(ruda) – Beata Wasilewska – Art-Dekor 

Dodaj komentarz