Jeden z mieszkańców ul. Grenadierów w Goleniowie zwrócił się do nas z zapytaniem; czy w momencie ukończenia remontu ul. Metalowej nastąpi zmiana organizacji ruchu w tej przestrzeni, tak aby mieszkańcy ul. Grenadierów mogli zacząć spokojnie żyć ?

Problem z którym borykają się mieszkańcy ul. Grenadierów,  jak możecie sami Państwo zobaczyć w zamieszczonym poniżej materiale wideo, jest ogromny.

 

Na zamieszczonym materialne widzimy jak samochody o tonażu powyżej 3.5 tony dewastują nasze wspólne mienie. Pojazdy te nie jadą do podmiotów zlokalizowanych przy ulicy Metalowej. Jadą do podmiotu prowadzącego działalność przy ul. Grenadierów, niszcząc zarówno nawierzchnię drogi jak i chodniki oraz krawężniki, za których naprawy płacimy my – podatnicy. Samochody również nagminnie blokują wyjazd z posesji mieszkańcom.

Z relacji osób mieszkających na ul. Grenadierów wynika, że problem został zgłaszany i do Gminy i do Starostwa wielokrotnie. Z przykrością informujemy, że ( jak wynika z relacji osób zainteresowanych ) w żadnym z wymienionych urzędów nie było osób kompetentnych, które zechciałyby podjęć temat i spróbować rozwiązać kwestię nagminnej dewastacji wspólnego mienia.

Czy wraz z oddaniem ul. Metalowej problem mieszkańców ul. Grenadierów również się rozwiąże ? Śmiemy wątpić !

Czy jeden podmiot prowadząc swoją działalność ma prawo uprzykrzać życie całej ulicy i iść w szkodę, za którą wszyscy podatnicy prędzej czy później zapłacą ?

Ul. Metalowa może się uda – Video

 

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz