“Latu z Radiem” stuknęła 50 –ka

Pięćdziesiąt lat temu… tak to było pięćdziesiąt lat temu… , na antenie Programu 1 Polskiego Radia wybrzmiała “Polka Dziadek. Był to sygnał do rozpoczęcia “Lata z Radiem”, audycji wymyślonej przez Aleksandra Tarnawskiego. Audycji, która przez lata zyskiwała grono wiernych słuchaczy i która stała się kultowa.

Jak to się zaczęło …

Tarnawski wpadł na pomysł, by zrobić wakacyjną wersję “Czterech pór roku”, ale pierwotnie miał to być magazyn informacyjny. Coś jak to, co dziś znamy pod nazwą: “Z kraju i ze świata” – wspomina dziennikarz Polskiego Radia, wieloletni kierownik “Lata z Radiem”, Roman Czejarek. Sam Aleksander Tarnawski w roku 1976 tak mówił na łamach “Sztandaru Młodych”: “Ciekawiło mnie, jak ludzie radzą sobie na innych krańcach Polski. Jak wypoczywają bez pogody? Jak bronią się przed nudą?”.

Niestety wersja pierwsza nie przypadła do gustu słuchaczom dlatego też zmieniono konwencję programu, która przez lata ewoluowała i dziś jest świetną alternatywą dla wszystkich, którzy cenią sobie dobre radio.

“Lato z Radiem” na antenie Programu 1 Polskiego Radia jest obecne codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 12.00. Można również słuchać na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej “Lata z Radiem”.

Ze strony redakcyjnej życzymy dalszych jubileuszy i mnóstwa pozytywnych fal 🙂

(red.)

 

Dodaj komentarz