Twierdza Design z klimatyzacją za ponad 60 tys., a Goleniowski Dom Kultury popada w coraz większą ruinę. Dlaczego tak się dzieje, z czego to wynika ?

 

Rewitalizacja wieży została zakończona jakiś czas temu, w tamtym roku jednak okazało się, że budowla wymaga zainwestowania dodatkowych środków finansowych. Rozchodzi się o wyposażenie dobudowanej, wykonanej ze szkła klatki schodowej. Ten element twierdzy okazał się być dość kłopotliwy zwłaszcza latem, przy pięknej słonecznej pogodzie. Z racji tego, iż temperatura w przeszklonym pomieszczeniu osiągała około 55 stopni C. zdecydowano o montażu urządzenia klimatyzacyjnego, którego koszt to 62,6 tys. zł.

 

Całą sytuacje skomentował Radny Krzysztof Sypień:

Wyeksploatowany główny budynek Domu Kultury przy ul. Słowackiego 1 przez lata, bez modernizacji, popadał w ruinę. Tu nikt dzisiaj klimatyzacji nie zakłada, nie naprawia walących się ścian i dachu. Były obietnice, jednak koniec końców jedynym realnym panaceum stało się zamykanie po kawałku obiektu oraz przenoszenie działających w nim grup do miejsc zastępczych. Dla części grup może okazać się, że trafią w niebyt.

Do wypowiedzi Radnego dodamy również to, iż przez wiele, wiele lat mimo okropnych warunków związanych z podwyższoną temperaturą oraz ogromnym zaduchem na sali widowiskowej GDK, nikt nigdy nie wpadł na pomysł  poprawy komfortu, biorącej w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych publiczności, a także artystów występujących na scenie GDK. W obiekcie nie było mowy o podstawowych pracach remontowych, a co dopiero o zainwestowaniu w klimatyzację. Dlaczego burmistrz tak strasznie ukochał Rampę, a GDK zawsze traktował po macoszemu ?

Czy dla naszych władz Dom Kultury, przy ulicy Słowackiego 1, był już dawno skończoną historią ?

Dzieci w GDK na szarym końcu ?

(red.)

Dodaj komentarz