Jest Przełom-Konopie chronią przed COVID-19

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców w USA wynika, że dwa związki występujące w powszechnie dostępnych olejkach z konopi chronią komórki przed atakiem koronawirusa SARS-CoV-2.

Twój Organizm Uwielbia Konopie

Certyfikowane Oleje CBD Najwyższej Jakości – Sklep Konopny Listek Goleniów ul. J. Matejki 3B

Każdy go ma – układ endokannabinoidowy. To właśnie on przez naukowców nazywany jest centralnym regulatorem, układem nadrzędnym sterującym równowagą organizmu. W wielu zakamarkach ciała mamy receptory, do których przyłączają się kannabinoidy –  czyli substancje pochodzącej z oleju konopnego. Nasz organizm również potrafi je wytwarzać samodzielnie.  Endokannabinoidy – czyli kannbinoidy produkowanych przez człowieka wytwarzamy dzięki: ćwiczeniom cardio, podczas namiętnego seksu, spożywaniu grejpfrutów, imbiru, papryczki chili,

Co jeśli ktoś nie uprawia seksu, nie może mieć wysiłku cardio lub nie lubi grejpfrutów ?

Ratuje go suplementacja kannabinoidami pochodzącymi z Olejów CBD.

Badaniami nad potencjałem konopi zajmuje się wiele ośrodków naukowych. Uczeni z Uniwersytetu Stanu Oregon w Corvallis prowadzą nawet konopne centrum innowacji.

We współpracy z farmaceutami postanowili sprawdzić, jak związki zawarte w konopiach radzą sobie w kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Odkryli, że dwa kannabinoidy wiążą się z białkiem kolców koronawirusa, które otaczają zarazek i umożliwiają mu wnikanie do naszych komórek. Dowiedli, że dzięki substancjom z konopi ten proces zostaje zablokowany – koronawirus nie może wniknąć do komórki. Wyniki badania opublikowało pismo „Journal of Natural Products”.

Badacze testowali działanie kannabinoidów na dwóch wariantach wirusa – alfa i beta. Van Breemen tłumaczy, że substancje z konopi mogą być stosowane do zapobiegania infekcji i do jej skracania. CBDA i CBGA przeszkadzają koronawirusowi w wiązaniu się z receptorami enzymu ACE2 występującego na śródbłonku w płucach i innych narządach. Uczony podkreśla, że to mechanizm znany w medycynie – związki blokujące interakcję wirus – receptor stosowano w terapii HIV i zapalenia wątroby.

PAMIĘTAJ !!!

Oleje Konopne kupuj jedynie w sprawdzonym miejscu, najlepiej stacjonarnie. W sieci bowiem krąży mnóstwo podróbek, które są tańsze jednak z prawdziwym olejem nie miały nic wspólnego. Kliknij i sprawdź gdzie w pobliżu znajdziesz Certyfikowany Sklep Olejów CBD

Dobry sen ? Recepta to Olej CBD

(red.)

 

 

Dodaj komentarz