Dziurawa nawierzchnia, nagminne przekraczanie prędkości przez kierowców samochodów ciężarowych, brak chodnika oraz właściwego oświetlenia to główne punkty zebrania jakie miało miejsce w Wierzchosławiu z udziałem Pana Starosty Tomasza Stanisławskiego.

Na wniosek mieszkańców wsi Wierzchosław oraz Radnego Rady Miejskiej w Goleniowie Pana Andrzeja Różańskiego, dnia 16 października br. w świetlicy we wsi Wierzchosław obyło się zebranie, podczas którego mieszkańcy wyartykułowali głośno i wyraźnie swoje bolączki i oczekiwania względem zarządcy przebiegającej przez wieś drogi, czyli Powiatu Powiatowego.

Zebrana społeczność zarzucała Panu Staroście brak jakichkolwiek działań w przedmiocie polepszenia warunków bezpieczeństwa we wsi, mimo wielokrotnie podnoszonego tematu oraz pliku kierowanych pism w tej sprawie.

Pan Starostwa w asyście Dyrektora Wydziału Dróg i Inwestycji Powiatu Goleniowskiego – Pana Bogusława Zaborowskiego – rozprawiał o tym jak skomplikowane i długofalowe są procesy inwestycyjne. Oczywiście nie zapomniał wspomnieć, iż powiat sam z siebie nie dysponuje środkami aby zaspokoić liczne potrzeby mieszkańców w kwestii poprawy komfortu życia.

-W naszym zarządzie znajduje się 650 km dróg, a wnioski złożone na dzień dzisiejszy opiewają na kwotę prawie 200 mln zł. – powiedział Pan Starosta T. Stanisławski.

Mieszkańcy z pokorą przyjęli argumenty włodarza, nie mniej jednak poprosili o wskazanie skutecznego sposobu lub kompetentnej osoby, do której mogą się zgłosić z ich problemami.

Tu w rozmowę wtrącił się Pan Zaborowski, który zaznaczył, iż w tym momencie w projekcie budżetu zarezerwowano środki na stworzenie mapy do celów projektowych, która jest kluczowym narzędziem i pierwszym krokiem do skutecznego rozwiązania problemów z jakimi mieszkańcu muszą się mierzyć. Dodał również, że nic nie dzieje się na pstrykniecie palcem, a afekty podjętych czynności teraz, widzialne będą za dobrych parę lat.

D0 tablicy, przez Panią Sołtys, został wywołany Radny Różański, który zapytany został, w jaki sposób mieszkańcy Miękowa sprawnie poradzili sobie z piratami drogowymi, a tym samym znacznie poprawili bezpieczeństwo we wsi.

Radny Różański opowiedział jak to społeczność w poczuciu bezradności i desperacji postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystała z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Radny poddał mieszkańcom Wierzchosława pod rozwagę skorzystanie z tej samej alternatywy, która w przypadku jego wsi okazała się efektywna.

Spotkanie zakończyło się po około godzinie, bez żadnych konkretów.

Goleniowska Straż Miejska w nowej siedzibie

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz