Prace porządkowe przy cmentarzu w Goleniowie

Uwaga!

Nadleśnictwo Kliniska informuje, że w najbliższym czasie, w okolicach Cmentarza Komunalnego w Goleniowie będą prowadzone prace związane ze zwalczaniem szkodliwych owadów, ścinką drzew martwych, zamierających i porażonych. Prace te związane są, w pierwszej kolejności, z troską o zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywających licznie na tym terenie, oraz użytkownikom przyległych do tego terenu dróg.

Powodem podjęcia takich działań są bardzo licznie pojawiające się drzewa posuszowe będące wynikiem inwazji szkodników owadzich oraz zachwiania, w ostatnich latach, stosunków wodnych. Część drzewostanów będzie w nieodległym czasie podlegało wylesieniu w związku z planowanym „przekazaniem” kolejnej działki na powiększenie Cmentarza Komunalnego w Goleniowie.

Zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spaceru po lesie. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice ostrzegawcze ustawione na drogach leśnych i o respektowanie znajdujących się na nich zakazów. Przypominamy, że należy zachować szczególną ostrożność jeżeli usłyszymy w lesie odgłosy pracy pilarki lub innych urządzeń. Zbliżanie się do miejsca pracy maszyn na terenach leśnych może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.

Zapewniamy mieszkańców miasta, że niebawem będziemy mogli się cieszyć wspólnie nowym, zdrowym pokoleniem lasu.

Informacja: Nadleśnictwo Kliniska.

Foto: Tai Jyun Chang

Dodaj komentarz