Dziś w Rampa Kultura odbyło się Forum Gospodyń Wiejskich, którego celem przede wszystkim była integracja środowisk pań mających ochotę działać na rzecz swoich wiejskich środowisk.

Integracja przebiegała celująco. Było dużo pozytywnej energii i mocy. Pyszne cicha przygotowane przez uczestniczki, swoim smakiem umiliły pogawędki i wymianę doświadczeń w czasie przerw.

Podczas Forum poruszone zostały również kwestie dotyczące:
✔️ formalności związanych z założeniem koła
✔️ perspektyw rozwoju i sposobów na poszerzenie działalności
✔️ możliwości aplikowania o środki finansowe na cele statutowe
Wśród prelegentów mogliśmy usłyszeć przedstawicieli takich organizacji jak: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie “Aktywne OWES” Lider Powiatu Goleniowskiego Centrum Usług Społecznych w Goleniowie, którzy zachęcali gospodynie do podejmowania inicjatyw, a tym samych aplikowania do różnych projektów pozwalających pozyskiwać środki zewnętrze na realizacji swoich pomysłów.
Natomiast, Panie z istniejących już Kół Gospodyń Wiejskich w naszej Gminie, opowiedziały jak wygląda procedura ubiegania się o finanse zewnętrzne w praktyce.
Jak zapewniła Burmistrz Anita Jurewicz, dzisiejsze forum to dopiero początek szeregu działań mających na celu nie tylko doszkalanie ale przede wszystkim integrowanie i wzmacnianie więzi miedzy sołectwami.
.
Na spotkaniu, pojawił się również jeden jedyny radny z obszarów wiejskich – Pan Andrzej Różański, który jak dowiedzieliśmy się od obecnych Pań Sołtys, każdą formę aktywności wiejskiej wspiera z całych swoich sił i możliwości.
.
.
Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz