Zarabiaj na odpadach – AMG płaci

Od 08 września mieszkańcy Gminy Goleniów nie mają odbieranych odpadów komunalnych. Jak długo ten impas potrwa? Nie wiadomo.

Jest na pewna alternatywa, a dotyczy papieru, tektury, książek, zeszytów, prasy, magazynów itp. wyrzucanych do kontenerów, których nikt nie opróżnia i nie wiadomo kiedy opróżni.

Goleniowska firma AMG Recykling Polska mieszcząca się na ul. Maszewskiej 10 wydała komunikat, że przyjmie od każdego mieszkańca – i jeszcze za to zapłaci !!! – makulaturę i czystą folię.

Nasz Portal uzyskał dość istotną informację – gdyby np. wspólnota zebrała powyżej 100 kg makulatury, może zadzwonić w dzień powszedni od godz. 8:00 do 16::00 pod nr 508 678 778, a pracownik firmy przyjedzie i odbierze zebraną makulaturę.

Uzyskaliśmy jeszcze jedną bardzo ważną informację – gdyby np. sołectwo chciało zorganizować zbiórkę makulatury na swoim terenie, aby w ten sposób np. zasilić fundusz sołectwa lub wspomóc akcję charytatywną – firma AMG podstawi kontener, zapełniony zabierze, a na konto wypłaci należne środki.
Z tego pomysłu mogą skorzystać organizacje pozarządowe czy też duże wspólnoty mieszkaniowe, zasilając w ten sposób np. fundusz remontowy.
Jest jeden warunek – trzeba uzyskać zgodę właściciela terenu na postawienie kontenera do zbiórki makulatury.

Szanowni mieszkańcy do dzieła – gra jest warta świeczki.
Dzięki rodzimej firmie, która chce współdziałać i pomagać w inicjatywie zbiórki makulatury możemy pomóc i sobie i innym.

OSP Maszewo korzysta już z pomocy AMG i zbiera na sprzęt.

Strona firmy

Podobny artykuł

(red.)

Dodaj komentarz