Mam ostatni już wniosek; chciałabym aby Pani przywołała Panią Burmistrz tutaj do nas na salę bo chciałabym skierować do niej dwa pytania jeśli chodzi o kolejny punkt, a jej nie ma.

Prośbę tą wyraziła Pani Radna Aleksandra Muszyńska – Popielarczyk, zwracając się do Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej podczas ostatnich obrad sesyjnych w momencie omawiania punktu wolne wnioski.

Wychodząc na przeciw prośbie Radnej, Pani Przewodnicząca Skałecka – Włodarczyk  zwróciła się do obecnego na sali Burmistrza Tomasza Banach o poproszenie Pani Anity Jurewicz na salę. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że to nie jest pierwszy raz kiedy są wychwytywane momenty kiedy nie ma kogoś z Burmistrzów.

Na ostatniej Komisji Spraw społecznych Pan Radny Sypień apelował i zgłosił nawet taki wniosek. Więc proszę zobaczyć nawet na swoją obecność. Sesja Rady Miejskiej jest Sesją w której uczestniczą, za co z resztą biorą pieniądze, Radni. Natomiast takie wychwytywanie, że w tym momencie nie ma Pani Radnej ( domyślamy się, iż chodziło o to, że nie ma Pani Burmistrz ), proszę złożyć pytanie taką mamy tutaj procedurę, na które uzyska Pani odpowiedz – odpowiedział Burmistrz Banach

W ripoście Pani Radna Muszyńska – Popielarczyk wskazała, iż jako Radna ma prawo dopytać czy zadać pytanie Pani Burmistrz, która w jej ocenie nie jest wystarczająco dostępna dla Radnych, dlatego Pani Radna chciałaby skorzystać z okazji, iż Pani Burmistrz jest dziś obecna w pracy i powinna być tu razem z Radnymi. Dodała, iż jeśli są jakieś inne przeciwskazania ku temu aby nie była tutaj z nami, to Pani Przewodnicząca powinna przekazać informacje, że ma jakieś pilne spotkanie. Kontynuując wypowiedz Radna podkreśliła, iż chciałaby móc skorzystać z możliwości zadawania pytań chyba, że służby bądź Burmistrzowie zaczną odpisywać w sposób rzeczowy i klarowny na zapytania Radnych.

Zastrzeżenia do pracy Pani Burmistrz wyrazili również Pani Chodyko oraz Faryniarz. Całość materiału dostępna pod linkiem – kliknij link 

Burmistrz Jurewicz opuszczona

 

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

Dodaj komentarz