Odeszła goleniowska legenda …

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 lipca na wieczną wachtę odszedł Ratownik WOPR Michał LUDWIK Rutkowski – człowiek legenda.
W ciągu 77 lat życia, niemal 60 oddał WOPR-owi, wstąpił do organizacji 15 czerwca 1963 roku i przez niemal cały okres swojego życia był czynnym ratownikiem wodnym, pełniąc dyżury na wielu kąpieliskach, głównie jednak na swoim macierzystym w Lubczynie oraz na basenie Fala w Goleniowie. Z pewnością wiele pokoleń mieszkańców powiatu goleniowskiego pamięta go, jako zasadniczego ratownika obdarzonego bardzo dużym poczuciem humoru, wodniaka, który pasję ratownictwa łączył z zamiłowaniem do kajaków, będąc medalistą i reprezentantem Polski w tej dyscyplinie.
W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa Oddziału Powiatowego WOPR w Goleniowie. Za swojemu zaangażowanie i wkład w działalność WOPR był odznaczany licznymi medalami: Brązową, Srebrną i Złotą z Wieńcem Laurowym Honorową Odznaką WOPR, w roku 2009 za wieloletni okres pracy w charakterze ratownika odznaczony odznaką „Zasłużony Ratownik WOPR”.
Zawsze niezwykle aktywny i nigdy nie odmawiający pomocy dla innych młodszych stażem kolegów. Jako działacz społeczny dbał o sprzęt ratowniczy, jego konserwację i przygotowanie do sezonu letniego. Poza sezonami pracy doskonalił swoje umiejętności, poprzez udział w wielu szkoleniach dla ratowników wodnych. Wiedzę zdobytą podczas pełnienia roli ratownika wodnego przekazywał młodszym pokoleniom szkoląc adeptów ratownictwa z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy.
Pogrzeb rozpocznie się w dniu 17 lipca o godzinie 10:50 nabożeństwem w kaplicy na cmentarzu w Goleniowie.
Źródło info: https://www.facebook.com/wopr.wz
( red.)

Dodaj komentarz