Poniedziałek 25.11.2019 r przechodzi do historii Goleniowa – w tym bowiem dniu otwarto kaplicę wieczystej adoracji w kościele pw. św Katarzyny. Uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz biskup Henryk Wejman.

Na otwarcie kaplicy połączone z odpustem obchodzonym w św Katarzynie przybyło wielu wiernych. Mogą oni teraz codziennie pomiędzy mszą poranną a wieczorną (od 7.00 do 17.30) adorować Jezusa wystawionego w pięknej monstrancji która wykonał Pan Dariusz Kruk z Rzeszowa. Kaplicę zaś zaprojektował Pan Leszek Soroczyński z Krakowa.

Z okazji odpustu nabyć można było specjalnie przygotowane pamiątkowe pieniki „Katarzynki” oraz medalik srebrny lub aluminiowy z wizerunkiem św medalik z wizerunkiem św. Patronki Katarzyny dziewicy i męczenniczki z Aleksandrii – są one wciąż do nabycia w zakrystii w cenie odpowiednio 10 i 3 złotych. Odbył się też tradycyjnie już pokaz sztucznych ogni tzw. Kół męczeństwa św Katarzyny.

W kościele są już też dostępne tak zwane torby miłosierdzia – które można zabrać i zapełnić potrzebnymi produktami ( chemia, żywność, odzież itp) a następnie odnieść do kościoła – trafią one do najuboższych poprzez parafialny zespół Caritas. Przy okazji zachęcamy do zgłaszania potrzeb własnych czy też innych – ( znanych państwu ) najuboższych do Caritasu – zwłaszcza teraz przed świętami.

tekst i foto : Mariusz Kowalczyk

Dodaj komentarz