Bardzo niepokojący wpis, dotyczący Szkoły w Lubczynie,  pojawił się dziś, 23.08.2021r., na platformie społecznej Facebook. Autorem wpisu jest Rada Sołecka wsi mocno zaniepokojona postępowaniem nowo powołanej Pani Dyrektor.

Z treści wpisu jasno wynika, iż Dyrektor Szkoły swoim zarządzeniem likwiduje Bibliotekę zabierając tym samym możliwość dostępu do literatury dzieciom, a także mieszkańcom wsi.

Ponadto, Rada Sołecka zastanawia się nad zasadnością przeprowadzania gruntownych remontów oraz zakupu nowego sprzętu do szkoły. Jak twierdzą mieszkańcy oraz Pan Sołtys, na dzień dzisiejszy, w ich ocenie, nie ma takiej potrzeby. Cała sytuacja jest niczym innym jak sztucznym napędzaniem kosztów w celu likwidacji placówki w niedalekiej przyszłości.

 

Screen wpisu z Funpage – Sołectwo Lubczyna

Zaniepokojeni całą sytuacją skontaktowaliśmy się z Panią Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie – Kariną Czernicką, która potwierdziła, iż doszła do niej informacja dotycząca wypowiedzenia umowy, jednak oficjalnego pisma jeszcze w tej sprawie nie dostała.

Próbowaliśmy skontaktować się z nową Panią Dyrektor Szkoły – Joanną Dziedzic- Lewandowską. Niestety Pani Dyrektor jest poza zasięgiem.

Z naszych ustaleń wynika, iż w /w sprawie, w dniu jutrzejszym 24.08.2021r., odbędzie się spotkanie z Panią Burmistrz zainicjowane za równo przez zaniepokojoną Panią Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Goleniowie jaki i Pana Sołtysa – Piotra Bartnika.

Sprawa jest rozwojowa …

 * Powiązane artykuły

Źródło foto:

(red.)

Dodaj komentarz