W Rurzycy kwitnie trend multikulti …

Tolerancja jest dość mocno pożądanym elementem społecznej inteligencji emocjonalnej, nie mniej jednak każda tolerancja ma swoje granice – mówi w rozmowie z nami mieszkaniec wsi Rurzyca.

To co dzieje się w tych budynkach przekracza wszelkie granice zdrowej tolerancji oraz zasad współżycia społecznego. Wieczne awantury, regularne wizyty policji, burdy na wiosce, brud, wrzaski to zaczyna być nie do zniesienia – dodaje.

Mowa o osobach przebywających w czymś co w tym momencie, z punktu widzenia mieszkańców, stało się mini multikulti obozem przy ul. Ustronnej 1-1e w miejscowości Rurzyca.

Na problem zwrócił uwagę Radny Marcin Gręblicki kierując szereg zapytań do Burmistrza w dniu 31.01.2024r.

Radny w swej interpelacji zadaje urzędnikom konkretne pytania:

  1. Ile było interwencji policji oraz zgłoszeń z prośbą o interwencje pod adresem ul. Ustronnej 1-1e w miejscowości Rurzyca ?
  2. Czy Sanepid wyraził zgodę na prowadzenie motelu przy ul. Ustronnej 1-1e w Rurzycy ?
  3. Czy Państwowa Straż Pożarna wyraziła zgodę na prowadzenie motelu pod w/w adresem ?
  4. Ile osób przeliczając na m2 może równocześnie mieszkać  w domu jednorodzinnym ?
  5. Czy osoby zamieszkujące wspólnie muszą być ze sobą spokrewnione, aby budynek spełnił wymogi jednorodzinnej zabudowy ?

Jak wynika z naszych ustaleń, pod wskazanym adresem przebywa około setka osób różnej narodowości. Są to osoby pracujące w Goleniowskiemu Parku Przemysłowym, które płacą za tak zwane łóżko.

Są to rdzenni mieszkańcy głównie krajów z Azji czy Afryki, którzy swym brakiem kultury i społecznej ogłady budzą obawy i sprzeciwy lokalnych mieszkańców.

Czy władze naszej gminy w końcu zwrócą uwagę na narastający problem społeczny ?

Z niecierpliwością czekamy na odpowiedz magistratu na zapytania radnego Gręblickiego.

(red.)

Droga do PGK to istne pobojowisko!

Dodaj komentarz