Partnerstwo i Rozwój chce utworzenia związku międzygminnego. Tylko współpraca międzygminna zapobiegnie katastrofie ekologicznej

W związku z okresowymi zanieczyszczeniami rzeki Iny zwracamy się jako lokalne stowarzyszenie samorządowe Partnerstwo i Rozwój zwracamy się do wszystkich gmin położonych w dorzeczu rzeki Iny o powołanie celowego związku międzygminnego który za cel postawi sobie dbanie o jakość wody w rzece Inie.

W najbliższym czasie jako stowarzyszenie Partnerstwo i Rozwój wyślemy do wszystkich 12 gmin i 4 powiatów, położonych w dorzeczu Iny prośbę o to by połączyły swe siły i utworzyły specjalny związek międzygminny dbający o jakość i czystość wody w rzece. Taka kooperacja miast i gmin to dobra forma mobilizacji by każda z nich dbała o swój odcinek rzeki. Drugim istotnym elementem utworzenia związku gminnego dorzecza rzeki Iny to zwiększenie szans na pozyskanie środków zewnętrznych potrzebnych do realizacji inwestycji w dorzeczu, by nie dochodziło do podobnych katastrof ekologicznych jakie oglądaliśmy w takcie ostatnich ulew. Ina od zawsze była elementem łączącym w wielu wymiarach społecznych, handlowym i gospodarczych pomiędzy miastami i gminami położonymi w jej dorzeczu. Dziś przyszedł czas na współpracę celem poprawy jakości wody i czystości dorzecza a przy okazji byłby pierwszym krokiem przywracającym dawne znaczenie jej znaczenia.

Paweł Słomski

Stowarzyszenie Partnerstwo i Rozwój

 

Inny ciekawy artykuł

Kto jest odpowiedzialny za fatalny stan kanalizacji za starą “Almą” ?

 

 

 

Dodaj komentarz