Zwracam się do Państwa o podanie dalej tej informacji oraz nagłośnienie, proszę aby w ocenie wzięli udział wszyscy mieszkańcy gminy,  a nie tylko osoby, które o tym wiedzą lub mają wiedzieć np urzędnicy i pracownicy jednostek burmistrza. Oceńmy naszą władzę rzetelnie !

W związku z tym, że władze Gminy Goleniów postanowiły kolejny raz starać się ocenę w ramach konkursu Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Lokalnym (ELoGE) pojawił się na stronie gminy następujący komunikat:

Gmina Goleniów po raz trzeci stara się o Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Lokalnym (ELoGE). Jest to konkurs oceniający gminy pod względem przestrzegania przez każdą zgłoszoną jednostkę samorządową 12 zasad dobrego zarządzania określonych przez Radę Europy i promowanych we wszystkich państwach członkowskich, jako element wdrażania Europejskiej Strategii na rzecz Innowacji i Dobrego Rządzenia na Poziomie Lokalnym.

Jednym z elementów konkursu firmowanego przez Radę Europy jest badanie ankietowe mieszkańców gminy, radnych i pracowników samorządowych ubiegającej się o ELoGE. Ankieta jest anonimowa, bardzo prosta, jej wypełnienie zajmie kilka chwil. Burmistrz Gminy Goleniów serdecznie zaprasza mieszkańców do wyrażenia opinii o zarządzaniu gminą i współpracy z jej mieszkańcami. Ankieta jest dostępna pod linkiem https://goleniow-obyw-2023.webankieta.pl/

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tym konkursie w 2018 r. i zajęliśmy 2 miejsce w kraju. Wyróżniania takie otrzymało wtedy 9 samorządów: 7 gmin i 2 powiaty.
Mamy nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu także tym razem zostaniemy zauważeni przez organizatorów konkursu.

Termin wypełniania ankiet upływa 27 czerwca 2023.

Szersze informacje znajdą Państwo w broszurze którą można pobrać pod tym Linkiem

Andrzej Bugajski

 

 

Inny ciekawy artykuł

Dodaj komentarz