Za rozbój na ul. Jagiełły stanie przed sądem

Sprawca podejrzany o rozbój stanie przed sądem – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju przy ul. Jagiełły w Goleniowie w dniu 3 maja 2023 r.

Temida
Temida

Jak ustalono, pokrzywdzony wraz z przygodnie poznanym mężczyzną, zakupił alkohol w postaci piwa. Następnie udali się nad brzeg Strumyka Goleniowskiego, gdzie spożywali zakupiony alkohol. W pewnym momencie sprawca kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę, a następnie zaczął go dusić. Gdy pokrzywdzony stracił przytomność, sprawca zabrał mu w celu przywłaszczenia dwa telefony komórkowe, sygnet, portfel z kartą kredytową i pieniędzmi oraz inne przedmioty. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy oraz powłok skórnych szyi, naruszających czynności narządu ciała na okres powyżej dni 7.

Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. W późniejszych godzinach  dziesięciokrotnie użył skradzionej karty kredytowej, dokonując zakupów na łączną kwotę 365 zł.

W wyniku działań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie sprawca został ustalony i zatrzymany. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Podejrzany częściowo przyznał się do zarzuconego mu czynu, nie był uprzednio karany.  Za zarzucony oskarżonemu przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Zdjęcie: Ashlyn Brine

 

Poprzedni artykuł

Chciał wyłudzić odszkodowanie. Stanie przed Temidą

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz