Szatański plan Burmistrza Henryka Zajki – jak domek z kart? Wideo

Radny Krzysztof Sypień na swoim profilu Facebook umieścił wyjaśnienie oraz swoją opinię na temat dzisiejszej sesji budżetowej pod tytułem “House of Cards  co znaczy “Domek z kart”.  Pan Radny pisze dokładnie to co myśli o kuriozalnym swoistym szantażu Burmistrza Gminy Goleniów, a  to co baczni obserwatorzy wydarzeń na goleniowskiej scenie wiedzą lub się domyślają.

Wpis na stronie Gminy,  który został w ostatnim czasie umieszczony, wprowadził w osłupienie radnych, którzy odczytali zawarte tam intencje jako perfidną próbę wywarcia wpływu celem przyjęcia przez Nich uchwały budżetowej. Oburzające jest, że mimo wielokrotnych prób doprowadzenia przez radnych z opozycji  do rozmów w sprawie projektu, burmistrz ignoruje ich inicjatywę. Nie mówiąc o ignorowaniu przez projektanta budżetu również obywateli i ich opinii. W wielu okolicznych gminach stosuje się dobre praktyki, polegające na przedstawianiu mieszkańcom projektów budżetów oraz omawianie będących wynikiem tego wpływających wniosków i postulatów obywateli. Normą jest również tzw. wałkowanie z radnymi do oporu w formie dyskusji przygotowanych projektów. Jak to jest u nas widać gołym okiem Burmistrz nie tylko nie konsultuje projektu z obywatelami ale całkowicie ignoruje, opinie i postulaty radnych.  Oburzająca  jest postawa Burmistrza Henryka Zajki, który wprost mówi o próbie korupcji politycznej w wywiadzie dla GG,  która ma na celu podkupienie radnego w celu uzyskania w radzie większości i przegłosowania radnych opozycji. W większości krajów demokratycznych już za samo takie stwierdzenie Prokurator zaprosiłby tego Pana do siebie na rozmowę. Jak to wygląda w naszym Goleniowie każdy widzi.

Jaki będzie przebieg dzisiejszej sesji zobaczymy, mam nadzieję, że radni nie ulegną i domek z kart budowany przez Burmistrza się rozleci. Podkreślić należy,  że użyty przez Burmistrza argument o umieszczeniu ul. Metalowej na liście zadań rekomendowanych bardziej  jest enigmatyczny i raczej płynny niż pewny.

Oddajmy głos radnemu

 

W temacie zwołania sesji nadzwyczajnej oraz “gry” inwestycją w ul. Metalową

“Szanowni Państwo, nie miejmy złudzeń. Sytuacja, której jesteśmy świadkami, bynajmniej i tym razem nie jest szczerą troską burmistrzów o poprawę jakości życia mieszkańców ul. Grenadierów i okolicznych. Jest to kolejna polityczna rozgrywka, tym razem wyjątkowo nietaktowna próba “zaszachowania” i zmuszenia radnych do oddania głosu za rozrzutnym i co najbardziej przykre, nie skonsultowanym z mieszkańcami budżetem na rok 2021. Można odnieść wrażenie, że burmistrzowie imają się już każdego “tricku”, aby ich przełożony mógł wkrótce wrócić na gotowe – na przegłosowaną ręką radnych podwyżkę opłaty za śmieci oraz budżetowych 260 mln zł do wydania w roku 2021. I przenieść tym samym odpowiedzialność za swoje błędne decyzje i zaniechania na Radę Miejską. Burmistrzowie próbowali szantażować radnych publikowaną nieprawdziwą informacją o domniemanym paraliżu sportu oraz organizacji pozarządowych wynikającym z niezaakceptowania projektu budżetu. Okazało się, że projekt budżetu jest wystarczającym dokumentem do realizacji zadań zainteresowanych podmiotów. W tej konkretnej sytuacji próbują “rozegrać” radnych ul. Grenadierów. Jak część z Państwa zapewne wie, w imieniu zainteresowanych mieszkańców wnioskuję od ponad 2 lat w sprawie niezwłocznej naprawy trudnej sytuacji w tej części miasta kontynuując pracę wykonaną przez byłą radną p. Irenę Henkelman. Do teraz burmistrzom nie spieszyło się z realizacją złożonych obietnic. Odrzucali składane przez mieszkańców petycje, a składane przeze mnie i innych radnych wnioski do projektów budżetu na rok 2019, 2020 i 2021 również były ignorowane. Burmistrz lekką ręką zrezygnował też w roku 2020 z otrzymanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (5 mln zł), a mógł przecież zrobić już dawno temu to, co dziś ukazuje jako nie cierpiące zwłoki.
Moje stanowisko jest niezmienne – podwyżka za śmieci musi wynikać z realnych wyliczeń po wykonanym audycie optymalizującym koszty działalności w gminnym PGK, a budżet na rok 2021 ma być zrównoważony i uwzględniać wnioski radnych reprezentujących mieszkańców naszej gminy. Na ten moment zarówno gospodarka śmieciowa oraz proces przygotowania i celowość planu finansowego na 2021 pozostawiają bardzo wiele do życzenia. W moim przekonaniu to nie od radnych, a od postawy burmistrzów zależy najwięcej.”

Andrzej Bugajski

źródła:

https://www.facebook.com/RadnySypien

Fragment wywiadu Redaktora Leszka Ozimka z GG z Zastępcą Burmistrza Henrykiem Zajko pod tytułem Gmina w stanie kryzysowym https://goleniowska.com/gmina-w-stanie-kryzysowym

 

 

Dodaj komentarz