Interesant w Urzędzie niemile widziany?

Kto choć raz odwiedził Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie, doskonale się orientuje, że od wielu miesięcy są trudności w sprawnym przemieszczaniu się petenta po korytarzach. Na początku ze względu na panującą pandemię COVID-19, w późniejszych tłumaczeniach „W ramach lepszej organizacji?” pozakładano drzwi i szyfrowe zamki. Na pięterko bez „specjalnej przepustki” kochany petencie nie wejdziesz. Po co się masz kręcić po korytarzach, gdzie możesz natknąć się na burmistrza? A wiadomo kim ty jesteś i czy przychodzisz w pokojowych zamiarach? W niespokojnych czasach ostrożności nigdy za wiele.

Prawdopodobnie w ramach daleko idącej ostrożności na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie została zamieszczona następująca treść :
Przyjmowanie skarg i wniosków od mieszkańców w każdy piątek w godzinach od 15:00 do 16:30 z wyłączeniem dni wolnych od pracy w siedzibie Straży Miejskiej.

Powyższa informacja do zapisów Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie ma się jak pięść do nosa, ale kto by się tym przejmował? Ty kochany petencie jak chcesz się poskarżyć czy o coś zawnioskować masz się udać w piątek do siedziby Straży Miejskiej.

Druga część informacji brzmi : Dyrektorzy Wydziałów i Kierownicy Biur przyjmują interesantów w sprawie skarg i wniosków w godzinach pracy Urzędu od 7:30 do 15:30.

Ciekawe, że na tablicy informacyjnej nie ma wzmianki o przyjęciach przez burmistrza i jego zastępców interesantów w sprawie skarg i wniosków.
Wychodzi na to, że burmistrz i jego zastępcy będą przyjmowali interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdy piątek, ale nie w swoich gabinetach na terenie Urzędu, lecz pod czujnym okiem Strażników Miejskich?

(red.)

 

Przypis naczelnego  : Składać skargi na Berdyczów czyli parafraza powiedzenia „Pisz do mnie na Berdyczów”?

“…sens tego określenia uległ zmianie, szczególnie po użyciu go przez Juliusza Słowackiego w poemacie „Beniowski”, gdzie oznaczał stwierdzenie utożsamiane z unikaniem z kimś kontaktu, i w takim znaczeniu pozostaje do dziś.

Dziś znaczenie zawołania „pisz do mnie na Berdyczów”, oznacza „pisz donikąd”. Prawie zawsze bywa używane w sytuacjach, w których jedna osoba chce „spławić” drugą, nie chce utrzymywać kontaktów, chce żeby się od niej odczepić i nie chce podawać swojego adresu.” – Cytat

Mniej więcej tak wygląda składanie skarg w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie oraz do Rady Miejskiej w Goleniowie

A.B.

 

 

Inny ciekawy artykuł

Niefortunne zestawienie znaków na wjeździe do Goleniowa

 

Dodaj komentarz