Mieszkaniec Goleniowa w Buractwie Drogowym – Czyli Marszałek Olgierd Geblewicz w akcji

W internecie we wtorek został umieszczony na grupie FB – Buractwo Drogowe Powiat Goleniów filmik, na którym widać niebezpieczny manewr w wykonaniu kierowcy Skody Super B. Cale zdarzenie zostało utrwalone na kamerce rejestrującej kierowcy ciężarówki, którego wyprzedził kierowca Skody, a następnie wykonał bardzo niebezpieczny manewr raptownie hamując i zajeżdżając drogę kierowcy poprzedzającego samochodu ciężarowego.

W wyniku raptownego hamowania i stopowania kierowcy ciężarówki doszło do lekkiego uderzenia w osobówkę. Przed całym zdarzeniem na nagraniu widać jak kierowca ciężarówki wyprzedzał inny skład w postaci ciągnika siodłowego z naczepą. Być może ten manewr spowodował taką, a nie inną reakcję sprawcy kolizji. Każdy kierowca wie, że zdarzają się kierowcy, którzy jak w tym wypadku okazują na drodze tzw Buractwo Drogowe, a same takie zdarzenia albo kończą się zwyczajną bójką albo ukaraniem przez Policję. Filmiki takie jak z tego zdarzenia często są szeroko komentowane i wywołują falę oburzenia, Nie było by zapewne tak szeroko komentowane to zdarzenie gdyby nie to, że kierowcą osobówki był pochodzący z Goleniowa lider Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim, a jednocześnie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Pan marszałek zapomniał widocznie, że na drogach rządzi inna władza, a od wyjaśniania zajść drogowych jest policja, która w tej sprawie prowadzi aktualnie postępowanie. Do Sprawy odniósł się dziś na swoim FB marszałek Geblewicz.

Dzisiaj w Polskim Radio Szczecin w programie “Czas reakcji” https://radioszczecin.pl/125,0,czas-reakcji  red. Janusz Wilczyński rozmawiał na temat samego zdarzenia oraz oświadczenia Pana Geblewicza z  Panem Tomaszem Kulikiem, instruktorem nauki i techniki jazdy. Ekspert nie zostawił na wyjaśnieniach sprawcy suchej nitki kwestionując jego wyjaśnienia oraz wskazał zagrożenia które spowodował swym zachowaniem.

Na ocenę zajścia przyjdzie poczekać przez odpowiednie organy, być może wszystko wygląda inaczej niż komentują internauci, lecz póki co fakty i specjaliści dają kłam wyjaśnieniom Geblewicza.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa policji w Goleniowie od  13 maja 2021r. na mocy artykułu kodeksu wykroczeń Art.  86.  [Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

§  1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podlega karze grzywny.

 

P.S. Wpis w tej sprawie kierowcy ciężarówki , który ukazał się na FB marszałka i został skasowany

(red.)

 

Wideo : Buractwo Drogowe Powiat Goleniów

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063577114176

 

 

One thought on “Mieszkaniec Goleniowa w Buractwie Drogowym – Czyli Marszałek Olgierd Geblewicz w akcji

Dodaj komentarz