W Gminie pojechali po całości i znaleźli NOWĄ WOJNĘ ?

Będzie ostro

Wszystkiego bym się po włodarzach Gminy Goleniów spodziewał lecz nie informacji, którą przeczytałem na FB Gminy Goleniów . Tytuł wpisu brzmi “GOLENIOWSCY KOMBATANCI ODZNACZENI” . Sam tytuł jak tytuł.  Gdy byłem dzieckiem było sporo kombatantów odznaczanych, szczególnie tych co przyszli z okupacyjną Armią Czerwoną z tej słusznej strony czyli od wschodu. Dawano im medale od prawa do lewa, wszystko co było, a jak brakowało wymyślano nowe medale lub odznaki i dawano ponownie. Czas nieubłaganie mijał, kombatantów ubywało , w międzyczasie okazało się,  że jeszcze są inni kombatanci. Tym razem Ci z zachodu i rządowego podziemia RP, którzy jeszcze chwilę wcześniej byli nie słuszni , a teraz stali się słuszni. Ba po wojnie Ci wcześniej ówcześnie słuszni mordowali tych nie słusznych , za co dostali medale, których im nikt nie odebrał.

UF!!!

Dla nie Polaka galimatias, a i cześć Polaków w tym się pogubiła. Jedni uważali za “prawilne” wojsko tych ze wschodu inni tych z zachodu. Ja bym jeżeli chodzi o kombatantów  z czasu II w. Ich tak nie dzielił . Ten i Tamten żołnierz wracał do kraju, do domu. Tak samo przelewał krew i gnił w okopach. Poróżniła Ich polityka.

Zapewne każdy kto ma jakie takie pojecie wie , że kombatant to ktoś zasłużony dla Ojczyzny bo walczył o Nią w jakiejś wojnie lub powstaniu,  nazywany często Bohaterem.  Ta definicja zapewne jest dla każdego jasna jak słońce.

W Gminie Goleniów jest inaczej

Jakiś DUREŃ, bo inaczej tego nazwać nie można zrobił z byłych żołnierzy zawodowych – kombatantów i bohaterów .

Poniżej treść wpisu ze strony FB Gminy Goleniów

“GOLENIOWSCY KOMBATANCI ODZNACZENI
Bolesław Basiak, Wiesław Wełnicki i Robert Stefański zostali uhonorowani Odznakami Gryfa Zachodniopomorskiego.
Odznaczeń zasłużonych goleniowskich żołnierzy dokonała Teresa Kalina – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Goleniowskim bohaterom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za ich pełną poświęcenia służbę!
Znam wszystkich trzech sympatycznych starszych Panów, byłych żołnierzy LWP i WP , zasłużonych dla miasta i swojego środowiska, ale o ile mi wiadomo w żadnej wojnie lub powstaniu nie uczestniczyli.  Co dzień w czasie swojej służby jechali do pracy jako żołnierze zawodowi i z niej do domu wracali. Zapewne Im samym nazywanie ich kombatantami i bohaterami  jakoś nie leży zważywszy,  że uwłacza takie nazewnictwo Prawdziwym Kombatantom, dla których Ci Panowie mają zapewne ogromny szacunek.
No chyba, że o czymś nie wiem i Burmistrz Gminy Robert Krupowicz odkrył po 1945 roku jakąś inną wojnę w Obronie Ojczyzny.
Ale cóż dokonujący ten wpis tego zapewne nie rozumie i nie pojmuje różnicy. Ważne jest byle POompatycznie zaznaczyć wizytę świeżo upieczonej Przewodniczącej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z PO. A może o zgrozo to Pani Przewodnicząca jest taka “lotna” i napisała osobiście ten wpis, obym się mylił.
LUDZIE czasem puknijcie się w główki zanim coś napiszecie na stronie URZĘDU Gminy w imię POlitycznej POprawności. Powagi Tej instytucji takie durnowatości nie dodają, wręcz przeciwnie – ośmieszają.
Andrzej Bugajski

Dodaj komentarz