Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowania wobec trójki pokrzywdzonych gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu tj. o czyn z art. 190 § 1 kk.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 26 marca 2022r. w Goleniowie groził przebywającym razem z nim w mieszkaniu trójce współlokatorów. Pokrzywdzeni obawiając się zachowania podejrzanego, który będąc pod wpływem alkoholu narzucał im swoje towarzystwo, był wulgarny zamknęli się w jednym z pokoi. Wówczas podejrzany by dostać się do środka zaczął kopać drzwi, szarpać za klamkę, a gdy jedna z pokrzywdzonych kobiet chciała go uspokoić i otworzyła drzwi mężczyzna wymachiwał trzymanym w dłoni nożem i groził całej trójce pozbawieniem życia.  Jednemu z pokrzywdzonych udało się wytrącić podejrzanemu nóż i obezwładnić do czasu przyjazdu funkcjonariuszy Policji.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 43) nie był dotąd karany sądownie. Podczas przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 190 § 1 kk  grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zdjecie Salman Hossain SaifUnsplash

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

 

Inny ciekawy artykuł

Wystarczy wyjąć wtyczkę aby urząd sparaliżować

Dodaj komentarz