Kolejne wsparcie z Zakładu Karnego z Nowogardu

W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga wsparliśmy dwie jednostki organizacyjne gminy Nowogard

Zakład Karny w Nowogardzie przekazał środki ochrony osobistej na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 4 i Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

9 czerwca 2020 r. zastępca dyrektora mjr Patryk Pruński i rzecznik prasowy jednostki kpt. Przemysław Sońtka odpowiadając na wnioski Dyrektorów wyżej wspomnianych podmiotów: Panów Bogdana Sobolewskiego i Kazimierza Lembasa przekazali na ich ręce odpowiednio 300 maseczek i 100 sztuk przyłbic. Przedmioty te zostały wytworzone przez osoby pozbawione wolności w ramach programów resocjalizacji pn. „Epidemii mówimy STOP!”, „Nasze szycie, Twoje życie” oraz „PRZYŁBICA”.

,,Cieszymy się, że możemy wesprzeć kolejną szkołę środkami ochrony osobistej, które zapewnią bezpieczeństwo uczniom podczas zbliżających się egzaminów. Natomiast jeśli chodzi o przyłbice, to przypomnę, iż pierwsza ich partia została przekazana na rzecz nowogardzkiego szpitala w kwietniu. Nasz sprzęt na tyle spełnił oczekiwania personelu medycznego, że postanowiono zwrócić się z wnioskiem o dodatkowe wsparcie. Biorąc pod uwagę taką rekomendację, nie pozostało nam nic innego, jak tylko dostarczyć przyłbice do szpitala” – powiedział mjr Patryk Pruński.

„Podsumowując realizację akcji #ResortSprawiedliwościPomaga w ZK Nowogard, przekazaliśmy na rzecz podmiotów zewnętrznych 1100 sztuk maseczek wielokrotnego użytku oraz 170 przyłbic ochronnych. Trzeba również wspomnieć, iż wniosek o wsparcie jednej z nowogardzkich szkół oczekuje na rozpatrzenie” – dodał kpt. Przemysław Sońtka.

Foto i tekst: kpt. P. Sońtka

Dodaj komentarz