Zanim sprzedasz, zastanów się 5 razy

Dnia 25 maja 2022r., na sesji Rady Miejskiej w Goleniowie radna Ogórska złożyła wniosek o natychmiastowe uruchomienie budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Krępsko:

Mam jeszcze pytanie dotyczące świetlicy w miejscowości Krępsko. Był taki okres kiedy pracowałam w świetlicy w Krępsku i była to piękna świetlica. Nie wiem, co się z nią teraz stało, czy ona jest wynajęta, czy ona jest sprzedana nie daj boże, bo nie powinno tak być. Była to piękna świetlica, z piękną salą, z piękną sceną. Do tego klub był. Młodzież miała gdzie się spotkać. Tam było tyle różnych imprez. Obok biblioteka, spotkania z autorami. Były organizowane zabawy. Teraz sołtys dostaje pieniądze. My kiedyś, moi bracia, bo oni zaczynali pierwsi, musieli wypracować jakieś pieniądze, żeby mieć wspólne, żeby móc coś zorganizować. Nie mamy teraz świetlicy, a Krępsko bardzo się rozbudowuje. Bardzo dużo jest młodzieży i mogę tylko krótko tak powiedzieć, że młodzież nasza spotyka się na boisku dla dzieci, zimą przy ognisku obok sklepu. Młodzież nie ma gdzie się spotkać. Ktoś by powiedział, że jest szkoła. Szkoła jest wieczorem zamknięta i nie ma dla młodzieży, czy dorosłych miejsca, aby się spotkać. Biblioteka nie wiem gdzie jest przeniesiona, a kiedyś była przy świetlicy. Jest to obiekt taki stary, nie wie czasem, czy to nie jest obiekt zabytkowy. Obok świetlicy stał też taki drugi magazyn, który też był z cegły i był zawsze potrzebny, bo jak coś organizowaliśmy to były tam składane rzeczy, które były zawsze pod ręką. Wnioskowałbym o to, aby to odzyskać  i uruchomić. Nie mówimy tutaj o jakiś kontenerach, stodołach. Kiedyś taka piękna świetlica była, a teraz jest murem ogrodzona. Wniosek mój jest taki, żeby odzyskać tą świetlice, a przy okazji ma pytanie dla kogo została wydzierżawiona, bądź za ile sprzedana.

Jak czytamy w odpowiedzi; przedmiotowa świetlica w której niegdyś tętniło wiejskie życie została sprzedana w 2004 roku za kwotę 25.000 zł, a na zbycie nieruchomości zgodę wyraziła Rada Sołecka.

Nasuwa się oczywiste stwierdzenie; majątek gminny wyprzedać bardzo łatwo, trudno natomiast go odzyskać.

Co przed nami w temacie gminnych dróg ?

Kamila Chilkiewicz – Piwowarska

 

Dodaj komentarz