Tegoroczne Maszewskie Morsowanie, które odbędzie się 26 lutego w Maszewie, to spotkanie wielbicieli morsowania oraz osób, które z morsowaniem chciałby rozpocząć swoją przygodę.

Jak wiadomo, morsowanie ma zbawienny wpływ na organizm (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności).

-W tegorocznym maszewskim morsowaniu swój udział zapowiedziała już stargardzka grupa Miedwianie. W programie m.in.: kiermasz ciast, sauna, zwiedzanie Społecznego Muzeum Energetyki. W trakcie wydarzenia odbędzie się kwesta na rzecz 2-letniej obecnie Amandy – powiedział nam współorganizator przedsięwzięcia Pan Paweł Siatecki.

Zapytaliśmy Pana Pawła skąd pomysł, aby przy okazji tego wydarzenia zorganizować kwestę dla Amandy ?

Dlaczego Amanda? Wsparcie tej wspaniałej, walczącej z chorobą dziewczynki jest jednym z wielu działań, które przeprowadzam na terenie Gminy Maszewo od 9 lat. Uważam, że działalność stricte charytatywna jest bardzo istotna i potrzebna z punktu widzenia społeczności lokalnej. Uwrażliwia, integruje, a co najistotniejsze, wspiera potrzebujące dzieci, tym samym pomagając w ich rehabilitacji. Tak było ostatnio np. w przypadku zorganizowanego w grudniu – I Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego dla Mateuszka, kiedy to jego opiekunowie zbierali środki na walkę z chorobą 5-latka. Amanda – jak poinformowali mnie jej rodzice – choruje na bardzo rzadką chorobę: Zespół duplikacji Triplikacji. Często bywa w szpitalu. Ma napięcie mięśniowe obniżone. Jeszcze nie chodzi, ale dzięki rehabilitacji sama wstanie, siedzi. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Nie można stać obojętnie w obliczu tego faktu, stąd teraz Morsowanie, stąd wcześniej wsparcie akcji zbierania plastikowych nakrętek dla tej Małej Wojowniczki. Jest taki znany cytat, Jana Pawła II, nad którym warto się w obecnych czasach zastanowić: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Oczywiście wszelkie akcje charytatywne, czy ta dla Amandy, czy wcześniej dla Mateuszka, dzieci z TPD Bagna lub wspieranie Seniorów, czy po prostu Mieszkańców Gminy Maszewa, nie byłyby możliwe, gdyby nie bezinteresowna przychylność wielu osób, za co im – korzystając z okazji – z całego serca dziękuję – dodaje Paweł Siatecki.

Pomysły na drugi tydzień Ferii w mieście

(red.)

Dodaj komentarz