Sprawca podejrzany o udzielanie oraz posiadanie amfetaminy oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie pod jej wpływem stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, udzielanie jej innym osobom, niezastosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka psychotropowego.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie amfetaminy w dniu 7 listopada 2021 r., udzielanie substancji psychotropowej innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kierowanie w dniu 7 listopada  2021 r. w Goleniowie  pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy o stężeniu nie mniejszym niż 701,6 ng/ml we krwi samochodu osobowego marki Seat.

Podejrzany był uprzednio wielokrotnie karany. Czynów polegających na udzielaniu substancji psychotropowej niezastosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka psychotropowego dopuścił się w warunkach recydywy.

Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie. W toku postępowania na jego mieniu prokurator dokonał także zabezpieczenia majątkowego. 

Za zarzucone oskarżonemu czyny grozi kara od 3 miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

 

Podobny artykuł

Handlowali marychą odpowiedzą przed sądem

Dodaj komentarz