Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stosował przemoc fizyczną wobec żony i dzieci, tj. o czyn z art. 207 § 1 i 1 a k.k.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną oraz dziećmi. Mężczyzna (l. 54) w okresie od listopada 2009 r. do 10 grudnia 2021 r. w Nowogardzie i pobliskiej miejscowości, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał żonę i dzieci słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz kierował wobec nich groźby pozbawienia życia i uszkodzenia ciała. Ponadto podejrzany wykręcał ręce córce, uderzał ją w twarz i po głowie, dusił synów, a wobec jednego z n ich stosował kary cielesne uderzając go gumowym wężem, a podczas jednej z awantur uderzył go pięścią w twarz powodując złamanie nosa. Podejrzany stosował również przemoc fizyczną wobec żony, która jest osobą nieporadną z uwagi na przebyty udar niedokrwienny mózgu, w ten sposób, że bił ją, popychał, szarpał, a nadto podczas jednej z awantur uderzył pięścią w twarz powodując złamanie zęba.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za przestępstwo z art. 207 § 1 a k.k. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Informacja Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Poprzedni artykuł

https://goleniow.net/2022/05/24/jechal-na-haju-teraz-beknie/

 

Foto Kat J z Unsplash

 

 

Dodaj komentarz