Przywracamy Goleniów Polsce pod takim tytułem 15 czerwca 2022r. o godz 20.00,  odbędzie się protest zorganizowany przez doktora Marcina Sowińskiego przeciwko wywieszeniu Ukraińskiej flagi na Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Na protest zaprasza organizator pod siedzibę Urzędu Gminy. Protest służy poparciu jednego postulatu z żądaniem usunięcia niezgodnie z prawem wywieszonej flagi.

O wyczynach i działaniach w tej kwestii Burmistrza Gminy Goleniów pisaliśmy wielokrotnie. W drodze protestu obywatele zawiesili obok wiszącej pod oknem Burmistrza Flagi ukraińskiej , Polską flagę, którą władze nakazały zdjąć.

Właściwe to flaga ukraińska nie wisi na Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie jak twierdzi Tomasz Banach wice burmistrz w oficjalnym piśmie skierowanym do Marcina Sowińskiego.

 

 

Trudno nie zgodzić się z doktorem Marcinem Sowińskim mieszkańcem naszej gminy, który pisemnie zadał pytanie dotyczące wywieszonej na naszym budynku Urzędu Gminy i Miasta flagi Ukrainy wbrew Zasadom Eksponowania Flagi RP.

Większość z nas mieszkańców zapewne nie ma pretensji kiedy zostaje wywieszona na budynkach urzędów i szkół flaga Narodowa Ukrainy , oczywiście w geście solidarności z walczącą z bandyckimi hordami Rosji Ukrainą . Szkoda tylko, że jak widać na opisanym przykładzie urzędnicy zapominają o zasadach eksponowania flagi RP z innymi flagami.

A zasada w tym wypadku jest oczywista FLAGA POLSKI JEST NA TERENIE RP FLAGĄ NADRZĘDNĄ .

Andrzej Bugajski

Inne nasze artykuły w tej sprawie

Ukraińska Flaga Znowu Na Tapecie

To nie Burmistrz powiesił flagę – patrz video

Czyj urząd, Nasz, czy Ukraiński?

Nie uszanował woli narodu – flaga zdjęta

 

Dodaj komentarz