Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej spore kontrowersje wywołała zaproponowana przez projektodawcę stawka 20 % opłaty adiacenckiej dla mieszkańców ul. Metalowej w Goleniowie. Największe zastrzeżenia miał Pan Radny Marcin Gręblicki.

Zdaniem Pana Radnego stawka 20 % jest nie fair i nie w porządku ( w mniemaniu za tanio ), dlatego też w 6h:26s spotkania poddaje pod głosowanie swoją propozycję zwiększenia “daniny” do 30 %. Za pomysłem Radnego głosowali wszyscy obecni w tym momencie Radni Klubu Ruch Miejski plus Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej – Krystyna Jaworska – oraz Pani Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji – Lucyna Skałecka – Włodarczyk.

Wyniki Głosowania nad propozycją Radnego Gręblickiego – stawka 30 %

Na szczęście, wniosek nie przeszedł.

Przypomnijmy, iż budowa ulicy Metalowej to wymiana jedynie nawierzchni. Nie miało tu miejsca położenie lub instalacja infrastruktury gazowej, czy też wodociągowej. Położony zostanie tam normalny, standardowy asfalt – bez żadnych udziwnień.

Bardzo nas ciekawi jaka będzie postawa Pana Gręblickiego, kiedy dojdzie do położenia nawierzchni na ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich, o którą Szanowny Pan Radny gorliwie zabiega. Czy również zaproponuje 30 % opłaty dla mieszkańców własnej wsi ? A może w tym przypadku zasugeruje obniżenie stawki do 10 % ?

ul. Pogodna Kliniska Wielkie

Tak się składa, że zajrzeliśmy w projekt ul. Pogodnej i to co zobaczyliśmy zszokowało nas ogromnie. Szanowni Państwo, jeśli dojdzie do budowy tej ulicy, będzie tam naprawdę na bogato !!! Nawierzchnia bowiem tej wiejskiej, pobocznej drogi wykonana zostanie z kostki brukowej, czyli jednego z najdroższych materiałów. Będzie to również pierwsza w naszej gminie wiejska droga wykonana w tak wysokim standardzie.

Po co, na co, a przede wszystkim komu na wsi potrzeby jest, aż taki luksus ? Zostawiamy tą kwestię Państwu pod rozwagę.

Mieszkańcy Metalowej zapłacą zero ?

(red.)

 

Dodaj komentarz