Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu goleniowskiego

Wypadek, siedemnaście kolizji i siedemnastu kierujących po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol – to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu goleniowskiego.

Od środy (10.06.2020 r.) do poniedziałku (15.06.2020 r.), na drogach powiatu goleniowskiego policjanci zatrzymali 17 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol.

W tym czasie doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze byli również wzywani do 17 kolizji.
Długi czerwcowy weekend nie był niestety pozbawiony nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Wśród zatrzymanych amatorów jazdy na „podwójnym gazie” było 12 kierowców pojazdów mechanicznych oraz 5 rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który na przejażdżkę samochodem marki Ford wybrał się mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.
Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach, jak również licznych apeli do kierowców o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, na terenie powiatu goleniowskiego doszło do 1 wypadku. Miał on miejsce na drodze krajowej nr 6. Kierujący pojazdem marki Mazda, na drodze dwupasmowej podjął manewr wyprzedzania, nie upewnił się, czy może ten manewr bezpiecznie wykonać, w wyniku czego podczas hamowania utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki energochłonne. Na skutek zdarzenia 19-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

mł.asp. Anna Dygas

Dodaj komentarz