Na portalu społecznościowym Twój Burmistrz Goleniowa – Robert Krupowicz zamieścił taką oto informację – „… Drugi konwój z pomocą gotowy. Wyruszamy w niedzielę trzema busami, jednak brakuje nam jednego kierowcy, z którym będę na zmianę prowadził busa. Jeśli ktoś chce jechać i zawieść z nami żywność, środki medyczne, zabawki, chemia, środki higieniczne, koce, odzież do Sławuty oraz wsi Meżyricz na Ukrainie proszę pilnie o kontakt. Mój telefon 533 222 011”.(przyp. red. – pisownia oryginalna)

Pod postem ukazały się od razu komentarze. Komentujący generalnie chwalą postawę Twojego Burmistrza Goleniowa ale są i tacy, którzy widzą to wszystko w zgoła innym świetle.

Gwoli wyjaśnienia – Nie wszyscy mieszkańcy Gminy Goleniów mają dostęp do konta Twojego Burmistrza Goleniowa z tej prostej przyczyny, że albo nie posiadają konta na FB, albo zostali po prostu zablokowani.

Osoby, które w poniższy sposób wyraziły swoje zdanie pod zamieszczonym postem, w najbliższej przyszłości mogą się spodziewać niemiłej niespodzianki pt. „Nie chcę cię tutaj”.

B.S. „ Szanowny Panie Burmistrz Goleniowa czy i kiedy rusza remont Puszkina/Barnima? Leje i kratery tam prawie jak na wiec może temat Pana zainteresuje?”

P.S. „… o właśnie i te “kocie łby” koło Willa Park cała brukowa droga nadaje się całkowicie do remontu albo zalać to asfaltem i będzie na jakiś czas spokój”.

P.M. Przestańcie się lansować macie jechać to jedźcie orderu na fb i tak nie dostaniecie”.

A.A.A. „Tylko mieszkańcy Goleniowa nie otrzymują od pana pomocy”.

P.M. „nie mówię że nie ale po co te szopki bo jest okazja się pokazać”.

D.K. „Panie Burmistrzu…tylko … temu sprosta a po drugie zna te tereny. Wiem ze zamieszkuje na obskurnej i zapomnianej ulicy…Mickiewicza”.

 

Gdzie ta Sławuta
Gdzie ta Sławuta

W tym miejscu warto przypomnieć informację, która od 26 lutego 2022 r. jest dostępna na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie ( https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=15153 ), a właściwie jej mały fragment:

Rząd uruchamia mechanizm koordynacji pomocy humanitarnej w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Wsparcie przekazywane będzie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i innych instytucji państwa, a także ze środków samorządowych, społecznych i prywatnych.

Zgłoś się i napisz na [email protected].

Jeśli Twoja gmina, powiat, województwo, fundacja, stowarzyszenie, firma itp. otrzymały prośbę o wsparcie bezpośrednio od kogoś z Ukrainy – przekaż nam szczegóły, a ułatwimy przekazanie pomocy.

 

Pomoc humanitarną koordynuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządową Agencją Rezerw Strategicznych oraz właściwymi wojewodami.

Czy Twój Burmistrz Goleniowa wie o powyższym komunikacie? Wie na pewno jego I zastępca, który uczestniczył w telekonferencji poświęconej właśnie temu tematowi.

Czy Twój burmistrz Goleniowa wziął pod uwagę, że może na terenie Ukrainy stracić życie? Że namalowany na samochodach symbol Czerwonego Krzyża nie gwarantuje bezpiecznej podróży? Czy lans jest wart ryzyka?

Czy Twój burmistrz Goleniowa wziął pod uwagę konsekwencje dostania się do niewoli przedstawiciela władzy samorządowej kraju, który postrzegany jest przez agresora jako sojusznik Ukrainy? Ktoś powie – a skąd oni będą wiedzieli, że to burmistrza złapali? Wierzcie – będą wiedzieli. A kim Krupowicz jest? Burmistrzem jakiejś Gminy? Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz jest przedstawicielem najniższego szczebla władzy Rzeczypospolitej Polskiej. I o tym przede wszystkim powinien pamiętać.

Robert Krupowicz może podejmować ryzyko jakie chce i kiedy chce, ale już jako burmistrz gminy musi, po prostu musi uważać na to co robi, jakie decyzje podejmuje i przewidzieć jakie konsekwencje mogą się z tego zrodzić.

Nie. Nie życzymy Twojemu burmistrzowi – Robertowi Krupowiczowi źle.

Stoimy jednak na stanowisku, że burmistrz ma pomagać i koordynować działania tu, na miejscu a nie „kozaczyć” i zamieszczać na dodatek informacje o swojej wyprawie w rejon objęty konfliktem zbrojnym w mediach społecznościowych.

(red.)

Mapa https://www.google.com/maps

Inny ciekawy artykuł

Ciekawe co wymyślą w kwietniu …

Dodaj komentarz