Tarczycę bajkalską spotkać można w sklepach zielarskich w postaci maści i wyciągów. Znane jest jej działanie w chorobach jamy ustnej i skóry. Jednakże roślina ta może zrobić dla Twojego zdrowia znacznie więcej! Bajkalinę – bo to również często używana nazwa tej rośliny – można znaleźć dziko rosnącą na stepach środkowej Azji, gdzie co roku zakwita fioletowymi, okrągłymi kwiatami. Od setek lat używana jest w medycynie chińskiej oraz przez mongolskich i rosyjskich zielarzy.

Sklep Zielarski ul. J. Matejki 3B Goleniów

Korzeń tarczycy bajkalskiej jest wyjątkowo bogaty we flawonoidy – ma ich ponad 40. Substancje te, produkowane przede wszystkim przez rośliny, spełniają niezwykle pożyteczne funkcje we wszystkich organizmach żywych. Przede wszystkim są przeciwutleniaczami, co oznacza szereg pozytywnych właściwości, bowiem neutralizując wolne rodniki, przyczyniają się do zapobiegania starzeniu i zmianom nowotworowym. Ponadto zawarte w tarczycy bajkalskiej flawonoidy i flawony działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, uszczelniają drobne naczynia krwionośne, działają rozkurczowo i pomagają oczyszczać nerki. Tarczyca jest zbawienna w leczeniu trądziku oraz stanów zapalnych skóry.

Roślina ta wpływa na działanie naszego układu krwionośnego, gojenie się skóry i zwalcza chorobotwórcze drobnoustroje. Oto jakie korzyści daje nam korzeń tarczycy bajkalskiej:

  • pomaga na zmiany w jamie ustnej takie jak afty i nadżerki
  • przynosi ulgę w chorobach dziąseł, stosowana jest w trakcie ząbkowania oraz wyżynania się tzw. zębów mądrości
  • łagodzi trądzik oraz poparzenia słoneczne
  • wspomaga gojenie się stanów zapalnych skóry i drobnych ran
  • obniża poziom cholesterolu, zapobiega miażdżycy oraz zakrzepom
  • chroni wątrobę oraz przyspiesza jej regenerację
  • pomaga uporać się z objawami astmy i alergii, rozkurczając oskrzela i ułatwiając oddychanie
  • są badania wskazujące, że może hamować rozwój niektórych nowotworów

Jak zatem widzisz warto zaopatrzyć się w tarczyce bajkalską i skorzystać z właściwości zdrowotnych jakie posiada.

Korzeń tarczycy bajkalskiej może być stosowany w postaci naparu do picia, przemywania skóry i jako okłady a także w formie nalewki, która znakomicie wzmocni nasz organizm – nie polecamy jednak stosowania alkoholowych wyciągów na delikatną i suchą skórę.

(red.)

Dodaj komentarz